NA PUTU POVRATKA

Doigravanje za Premiership: West Ham nadomak finala

AP

Nogometaši West Hama napravili su veliki korak ka plasmanu u finale doigravanja za plasman u Premiership, nakon što su u prvoj polufinalnoj utakmici slavili u gostima kod Cardiff Cityja s 2-0.

Velškoj momčadi presudio je reprezentativac Walesa, 23-godišnji vezni igrač Jack Collison, koji je zabio oba pogotka za ''čekićare'', u 9. i 41. minuti. Cardiff je prema prikazanoj igri i stvorenim prilikama zaslužio daleko bolji rezultat. No, Cardiffovi nogometaši, koji su ove sezone igrali u finalu Carling Cupa i izgubili tek na penale od Liverpoola, nisu se iskazali u realizaciji i teško će do finala na Upton Parku. Pogotovo uz saznanje da je West Ham ove sezone samo jednom izgubio s više od jednog gola razlike kao domaćin, 4-2 od Readinga, prvaka Championshipa koji je uz Southampton izravno izborio plasman (povratak) u Premierligu.

Inače, Cardiffu se tek drugi puta ove sezone dogodilo da je primio dva gola u prvom poluvremenu u Championshipu.

West Ham je prošle sezone ispao iz prve lige, baš kao i Blackpool i Birmingham, klubovi koji će u petak odigrati svoju prvu polufinalnu utakmicu.

Uzvratna utakmica na Upton Parku na rasporedu je 7. svibnja.