LA PRIMERA

Espanyol i Villarreal slavili na svom terenu

Espanyol je i nakon 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva zadržao stopostotan učinak na svom Cornella-El Pratu. Do sedme pobjede u isto toliko susreta momčad Mauricija Pochettina stigla je s 1-0 protiv Sporting Gijona.

Iako je Espanyol od 52. minute igrao s igrače manje nakon isključenja Raula Baene, to nije spriječilo domaću momčad da donese radost svojim navijačima. Jedini gol na susretu zabio je Luis Garcia u 71. minuti na asistenciju Pabla Osvalda.

Pobjedom je Espanyol nakratko izbio na treće mjesto ljestvice, ispred Villarreala, ali je ubrzo "žuta podmornica" 1-0 pobjedom nad Sevillom vratila svoju poziciju. Jedini gol na El Madrigalu zabio je Brazilac Nilmar u 29. minuti susreta. Villarrealu je ostvarena pobjeda bila šesta domaća u sedam odigranih susreta, te deveta ukupno ove sezone.

U ostalim utakmicama Getafe je na domaćem travnjaku savladao Mallorcu s 3-0, dok je Malaga pod vodstvom bivšeg Realovog trenera Manuela Pellegrinija uvjerljivo, također kod kuće, slavila protiv Racing Santandera s 4-1.

Real Sociedad savladao je u San Sebastianu Athletic Bilbao s 2-0 u posljednjoj utakmici nedjeljnog dijela programa 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Real Sociedad je tako upisao petu domaću i sedmu ukupno pobjedu ove sezone, dok je Athletic Bilbao nastavio s lošim gostujućim rezultatima, izgubivši i peti od ukupno sedam odigranih susreta.

Domaćina je u vodstvo doveo Xabi Prieto u 26. minuti, realiziravši jedanaesterac koji je prethodno skrivio Mikel San Jose igrajući rukom u vlastitom šesnaestercu. Branič Athletic Bilbaa krivac je i za drugi gol Real Sociedada budući je u 48. minutu ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Primera, 14. kolo:

Real Sociedad – Athletic Bilbao 2-0 (Prieto 26-11m, Jose 49-ag)

Almeria – Zaragoza 1-1 (Piatti 76 / Gabi 66-11m)

Espanyol – Sporting Gijon 1-0 (Luis Garcia 69)

Getafe – Mallorca 3-0 (Rios 20, 27, Parejo 79)

Malaga – Racing Santander 4-1 (Eliseu 28, Recio 42, Rondon 51, 53 / Rosenberg 44)

Villarreal – Sevilla 1-0 (Nilmar 29)

1. Barcelona 14 12 1 1 41-8 +33 37

2. Real Madrid 14 11 2 1 35-11 +24 35

3. Villarreal 14 9 3 2 27-12 +15 30

4. Espanyol 14 9 1 4 16-15 +1 28

5. Valencia 14 7 3 4 19-15 +4 24

6. Real Sociedad 14 7 1 6 21-19 +2 22

7. Mallorca 14 6 3 5 15-16 -1 21