SERIE A

Fiorentina protiv Barija upisala drugu prvenstvenu pobjedu

AP

Samo je jedna utakmica igrana u subotnjem dijelu osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva. Pobijedila je u njoj Fiorentina momčad Barija 2-1.

"Mršavih" pet bodova sakupio je sastav iz Firenze pred ovaj ogled, što predstavlja najslabiji ulazak u sezonu u posljednje 33 godine. Siniši Mihajloviću stoga se zatresla trenerska klupa, međutim, sve bi moglo kudikamo ljepše izgledati uz drugu prvenstvenu pobjedu i pomak s dna ljestvice.

Marcu Donadelu upisan je prvi pogodak za "viole" u 34. minuti utakmice. Sjajno je opalio veznjak momčadi s nekih dvadesetak metara na asistenciju Marchionnija ostavivši Gilleta bez šanse. Lopta se na putu do mreže odbila od desne vratnice gostujućeg golmana.

Dvostruku prednost domaćinu omogućio je Gilardino, iskoristivši odbijanac u 82. minuti.

Konačnih 2-1 glavom je, nakon udarca iz kuta, postavio Alessandro Parisi početkom sudačke nadoknade vremena u kojoj su "viole" imale priliku i za povećanje vodstva.

Kolo će se kompletirati utakmicama u nedjelju i ponedjeljak.