DVOBOJ U PREDGRAĐU

Iako su igrali protiv “male Barcelone”, nogometaši Hajduka u Kustošiji u utakmici šesnaestine finala Hrvatskog kupa nisu doživjeli kalvariju kakvu je, primjerice, svojedobno doživio Dinamo protiv Dugog Sela ili Naftaš Ivanića.

Nisu, doduše, igrači Igora Tudora u ovoj fazi natjecanja slavili visokim rezultatom kao Dinamo protiv Suhopolja (6-0) ili Slaven Belupo protiv Jadrana iz Poreča (također 6-0), no, pobijedili su s pristojnih 5-1. Pogotke su postigli Jonjič i Kouassi u završnici prvog dijela i Kiš u početku nastavka pa Andrijaševič desetak minuta prije kraja.

Utakmica je jednostavno imala tijek kakav i treba imati ogled dvaju suparnika tako izrazito različite kvalitete. Prvoligaš protiv četvrtoligaša, drugačije i nije smjelo biti. Sve bi ostalo bila prava sramota za splitski klub iako je čudno da su domaći odolijevali gotovo cijelo prvo poluvrijeme nošeni euforijom. Za savakog od igrača Kustošije bila je ova utakmica karijere, jedna od onih koje se pamte cijelog života, dok je za hajdukovce to u glavama bila samo obična muka.

Iako su Maloča, Maglica, Iluridze i Pašalić bili na tribinama (na dijelu s domaćim navijačima u Hajdukovim dresovima), bila je to ipak rutina za Splićane.

KUSTOŠIJA - HAJDUK 1:5 (Jonjić 38', Kouassi 39', Kiš 56', Andrijašević 80', Maloku 90' / Ljuboja 89')

KUSTOŠIJA: Vladić - Trbuljak, Slijepčević, Pilipović, Mišković, Prgomet, Katana, Stojanović, Horvat, Ljuboja, Dominović.

HAJDUK: Stipica - Mikanović, Milić, Milović, Anđelković, Andrijašević, Bukva, Jonjić, Bradarić, Kiš, Kouassi.

KRAJ UTAKMICE!

GOOL 90. minuta - Maloku zabija svoj prvi pogodak u dresu Hajduka

GOOL 89. minuta - Ljuboja iz prve veće prigode za domaćine zabija utješni pogodak

GOOL 80. minuta - Milić je uposlio Andrijaševića koji s desetak metara gađa malu mrežu

73. minuta - Pokušao je Bencun iz voleja, ali lopta je otišla pored gola

GOOL 56. minuta - Andrijašević je odlično uposlio Kiša koji zaobilazi vratara i šalje loptu u mrežu za povećanje vodstva Hajduka

54. minuta - Maloku je dao povratnu loptu za Milića koji puca s ruba šesnaesterca, ali Vladić zaustavlja njegov pokušaj

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 40. minuta - Ponovno je Bukva bio asistent, ovog puta za Kouassija koji kao i Jonjić glavom pogađa mrežu Kustošije

GOOL 38. minuta - Bukva je ubacio u kazneni prostor, a Jonjić glavom poslao loptu u mrežu domaćina

30. minuta - Ubacio je Milić u kazneni prostor, ali Kouassijev udarac otišao je iznad vrata

29. minuta - Pokušali su domaćini udarcem s tridesetak metara, ali Stipica je siguran

23. minuta - Pucao je Bukva s dvadesetak metara, ali lopta je odsjela na gredi

10. minuta - Mikanović se našao u odličnoj prilici, ali snažan udarac iz blizine otišao je pored vrata

2. minuta - Prva velika prilika za Hajduk! Ubacio je Milić, a Andrijašević s pet metara puca pored vrata

1. minuta - Počela je utakmica!

05. svibanj 2024 18:33