POBJEGLI VATRENIMA

FOTO, VIDEO: BELGIJA - SRBIJA 2:1 BELGIJCI SAMI NA VRHU LJESTVICE Srbija nemoćna u Bruxellesu

Srbi nisu otputovali sa previše optimizma u Bruxelles. Reprezentacija Siniše Mihajlovića već je debelo bodovno zaostala pa im ovo zapravo bila utakmica na sve ili ništa.

Orlove je samo pobjeda mogla ostaviti u igri za drugu poziciju koja vodi u repesaž, a znalo se da to neće biti jednostavan zadatak na stadionu Kralja Baudouina gdje su Belgijanci napravili atmosferu kao da su već osigurali vizu za Mundijal u Brazilu.

A možda nakon ove večeri i jesu... Belgija je iskoristila kiks Hrvatske, sad imaju tri boda više od nas, 19-16, i tri kola prije kraja kvalifikacija napravili su veliki korak prema Brazilu.

Belgijanci žive u transu nogometne euforije, njihova reprezentacija uživa jaku podršku, na treningu pred meč sa Srbijom Wilmotsa i njegove igrače došlo ih je pozdraviti 20 tisuće navijača. Na utakmici je atmosfera bila sjajna, a sve je bilo u crveno-žutim bojama.

Najjači impuls Belgijancima je došao pred početak meča i to iz Zagreba, kad su Škoti poveli 1-0 protiv Hrvatske, „crveni đavoli“ su na tribinama stadiona u Bruxellesu razvili transparente s napisom „On the way to Brazil“.

Belgium 2-1 Serbia by simaotvgolo12

Belgijanci su rano došli do vodstva, već u 13. minuti i to je odredilo tijek ove utakmice. Zabio je De Bruyne, još jedan belgijski mladac, 21-godišnjak, član Chelseaja koji je u zadnje vrijeme odlično igrao na posudbi u njemačkom Werderu. On je pogodio mrežu srpskog vratara Stojkovića udaracem glavom sa druge stative poslije jednog centaršuta Vertonghena sa lijeve strane.

Belgijanci kojim je Eden Hazard ostao na klupi su imali više od igre, ali nisu ni Srbi bili bez šansi. Opet je Mihajlović dao priliku nekim novim igračima, a od prve minute zaigrao je Partizanov „wunderkid“ 19 godišnji Lazar Marković koji je imao najbolje šanse, u prvom poluvremenu njegov je udarac Alderweireld zaustavio na gol liniji, a u nastavku je vratar Courtois obranio Markovićev udarac sa pet, šest metara.

To je već bilo nakon što je Fellaini zabio za 2-0 u 60. minuti. Fellaini je zabio glavom poslije nabačaja iz kornera.

Srbi su na kraju uspjeli zabiti samo počasni gol, tri minute prije kraja zabio je Kolarov iz slobodnjaka, tek da kozmetički popravi dojam, ali taj gol ništa neće bitno promijeniti.

Belgija - Srbija 2-1 (1-0)

Strijelci: 1-0 De Bruyne (13.), 2-0 Fellaini (60.), 2-1 Kolarov (87.)

BELGIJA - SRBIJA 2:1

Belgija: Courtois, Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Benteke, Mirallas, Chadli.

Srbija: Stojković, Biševac, Ivanović, Mitrović, Tadić, Kolarov, Fejsa, Marković, Basta, Milivojević, Subotić.

87. minuta - GOOOL Kolarov je u završnici utakmice vratio Srbiji nadu u bod.

60. minuta - GOOOL Fellaini je potvrdio vodstvo Belgije i gurnuo svoju momčad prema prvom mjestu u skupini.

13. minuta - GOOOL Belgija je povela, De Bruyne je pogodio.

Utakmica u Bruxellesu je počela.

skupina A

Hrvatska - Škotska 0-1 (Snodgrass 26)

Belgija - Srbija 2-1 (De Bruyne 13, Fellaini 60 / Kolarov 87)

Redoslijed: 1. Belgija 19 (7 utakmica), 2. Hrvatska 16, 3. Srbija 7, 4. Wales 6 (-1), 5. Škotska 5, 6. Makedonija 4 (-1).

skupina B

Armenija - Malta 0-1 (Mifsud 8)

Češka - Italija 0-0

Redoslijed: 1. Italija 14 (6 utakmica), 2. Bugarska 10, 3. Češka 9, 4. Danska 6 (-1), 5. Armenija 3 (-1), 6. Malta 3.

skupina C

Austrija - Švedska 2-1 (Alaba 26 - 11m, Janko 32 / Elmander 82)

Irska - Farski otoci 3-0 (Keane 5, 56, 81)

Redoslijed: 1. Njemačka 16 (6 utakmica), 2. Austrija 11, 3. Irska 11, 4. Švedska 8 (-1), 5. Kazahstan 1, 6. Farski otoci 0 (-1).

skupina E:

Albanija - Norveška 1-1 (Rama 41 / Hogli 88)

Island - Slovenija 2-4 (Bjarnason 22, Finnbogason 26-11m / Kurtič 11, Birsa 31-11m, Cesar 62, Kirm 85)

Redoslijed: 1. Švicarska 11 (-1), 2. Albanija 10, 3. Island 9, 4. Norveška 8, 5. Slovenija 6, 6. Cipar 4 (-1).

skupina F:

Azerbajdžan - Luksemburg 1-1 (Abisov 71 / Bensi 79)

Portugal - Rusija (kasnije)

Redoslijed: 1. Rusija 12 (-3), 2. Izrael 11 (-1), 3. Portugal 11 (-1), 4. Azerbajdžan 4, 5. Sjeverna Irska 3 (-2), 6. Luksemburg 3 (-1).

skupina G:

Latvija - Bosna i Hercegovina 0-5 (Lulić 48, Ibišević 53, Medunjanin 63, Pjanić 80, Džeko 82)

Lihtenštajn - Slovačka 1-1 (Büchel 13 / Durica 73)

Litva - Grčka 0-1 (Christodoulopoulos 20)

Redoslijed: 1. Bosna i Hercegovina 16, 2. Grčka 13, 3. Slovačka 9, 4. Litva 5, 5. Latvija 4, 6. Lihtenštajn 2.