KIKS LIVERPOOLA

FOTO, VIDEO: Dejan Lovren zabio briljantan pogodak i ozljedio se, Jelavić debitirao za Hull

Lovren je izvrsno reagirao na ubačaj iz kornera te iz voleja pogodio malu mrežicu golmana Sunderlanda.

Dejan Lovren postigao je fantastičan pogodak za Southampton, ali to nije bilo dovoljno Svecima za pobjedu kod Sunderlanda. Završilo je 2-2, iako su gosti dva puta vodili na Stadionu svjetla. Lovren je zabio drugi gol kada je izvrsno reagirao na ubačaj iz kornera te iz voleja pogodio malu mrežicu golmana Sunderlanda. Nažalost, u 88. minuti hrvatski reprezentativac se ozlijedio, te je na nosilima iznesen sa terena...

Prvi pogodak na utakmici postigao je Jay Rodriguez u 4. minuti, a bod domaćima spasili su Fabio Borini u 32. i Adam Johnson u 71. minuti.

Drugi hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić debitirao je za svoj novi klub Hull City u sklopu 22. kola engleske Premierlige. Odigrao je Jelavić svih 90 minuta na gostovanju kod Norwicha u susretu koji je završio 1-0 pobjedom domaćih "kanarinaca".

Norwich je bio opasnija momčad tijekom susreta i zaslužio je pobjedu, a jedini je gol postigao Ryan Bennett nakon ubacivanja iz kornera. Jelavić je korektno odigrao svoj premijerni susret po transferu iz Evertona, dok je Hull City posljednji sučev zvižduk dočekao s desetoricom nakon što je u samoj završnici pocrvenio Tom Huddlestone.

S pobjedama su nastavili Arsenal i Manchester City i tako su zadržali dva vodeća mjesta na premierligaškoj ljestvici. Prvoplasirani Arsenal je na Emiratesu savladao Fulham 2-0 dvama golovima Santija Cazorle u razmaku od pet minuta drugog poluvremena, dok je City na svom Etihadu slavio protiv Cardiffa 4-2 golovima Edina Džeke, Jesusa Navasa, Yaye Tourea i Sergija Agüera.

Cityju je ostvarena pobjeda bila sedma uzastopna u Premierligi, dok je Arsenal slavio petu uzastopnu pobjedu. Prvi od dva pogotka Cazorla je postigao desnicom iz sredine kaznenog prostora nakon dodavanja Jacka Wilsherea, dok je drugi pogodak postigao prizemnim udarcem ljevicom malo izvan ruba šesnaesterca. Šest posljednjih premierligaških golova Cazorla je postigao na Emiratesu.

Newcastle je slavio na gostovanju kod West Hama 3-1 uz dva gola Yohana Cabayea i jednim Loica Remyja. Posebno je lijep bio drugi Cabayeov gol duboko u sudačkoj nadoknadi koji je postigao iz krasnog slobodnog udarca.

Spomenimo na kraju i minimalnu 1-0 domaću pobjedu Crystal Palacea protiv Stokea golom Jasona Puncheona.

U zadnjoj utakmici dana nogometaši Liverpoola i Aston Ville podijelili su bodove na Anfieldu odigravši 2-2...

Aston Villa je bila opasniji protivnik u prvom poluvremenu i gosti iz Birminghama imali su i vodstvo 2-0, pa domaćini ne smiju gledati bodu u zube, posebice uzme li se u obzir da su izjednačili iz kontroverznog jedanaesterca koji je izborio Luis Suarez.

Andreas Weimann donio je Aston Villu vodstvo u 25. minuti nakon brzog prizemnog ubacivanja Gabriela Agbonlahora, a već 11 minuta kasnije Christian Benteke zabija glavom nakon velike pogreške vratara Simona Mignoleta koji je pogriješio pri izletavanju. S desne je strane ubacio Agbonlahor, a Mignolet je krivo procijenio let lopte i vrhom prstiju ju izbio s glave svom braniču, da bi lopta došla ravno na glavu Bentekea koji potom pogađa praznu mrežu.

"Redsi" su ipak uspjeli smanjiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon što je Daniel Sturridge poslao loptu u mrežu po dodavanju J ordana Hendersona. Početkom drugog poluvremena dosuđen je penal za domaćine nakon navodnog kontakta Aston Villinog vratara Brada Guzana i Suareza, ali usporena snimka pokazuje da je urugvajski napadač jako preuveličao kontakt, ako ga je uopće bilo. No, penal je dosuđen, a siguran je realizator bio Steven Gerrard.

Imao je Liverpool puno vremena i za pobjednički gol, ali do njega nije stigao i Aston Villa zasluženo nosi bod s Anfielda.

Premierliga, 22. kolo:

Arsenal - Fulham 2-0 (Cazorla 57, 62)

Crystal Palace - Stoke 1-0 (Puncheon 51)

Manchester City - Cardiff 4-2 (Džeko 14, Navas 33, Toure 76, Agüero 79 / Noone 29, Campbell 90+3)

Norwich - Hull City 1-0 (Bennett 88)

West Ham - Newcastle 1-3 (Williamson 45+2-ag / Cabaye 16, 90+5, Remy 33)

Sunderland - Southampton 2-2 (Borini 32, Johnson 71 / Rodriguez 4, Lovren 31)

Liverpool - Aston Villa 2-2 (Sturridge 45+2, Gerrard 52-11m / Weimann 25, Benteke 37)

1. Arsenal 22 16 3 3 43-19 +24 51

2. Manchester City 22 16 2 4 63-25 +38 50

3. Chelsea 21 14 4 3 40-19 +21 46

4. Liverpool 22 13 4 5 53-28 +25 43

5. Everton 21 11 8 2 34-19 +15 41

6. Tottenham 21 12 4 5 26-25 +1 40

7. Manchester United 21 11 4 6 35-24 +11 37

8. Newcastle 22 11 3 8 32-28 +4 36