TUGA U BURSI

FOTO, VIDEO: HRVATSKA - ČILE 0-2 Mini Vatreni se oprostili od SP-a, Čileanci u pet minuta srušili Hrvatsku

Hrvatska nogometna reprezentacija do 20 godina starosti nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Turskoj, bolji od naših mladića u dvoboju osmine finala u Bursi bili su njihovi vršnjaci iz Čilea sa 2-0 (0-0).

Pogotke za Čileance postigli su Nicolas Castillo (81) i Jozo Šimunović (85-ag).

Naši mladi igrači bili su bolji tijekom većeg dijela dvoboja, te su propustili nekoliko vrlo dobrih prilika za pogodak. Neprecizni su redom bili Šimunović, Pjaca, Rebić i Čanađija, a kazna za te promašaje stigla je u samoj završnici dvoboja.

Čile je poveo u 81. minuti kada se Castillo ubacio iza naše posljednje linije, te udarcem tjemenom lobao istrčalog Zeleniku nakon ubačaja Martineza.

Konačnih 2-0 postavio je naš stoper Šimunović autogolom u 85. minuti kada je u punoj brzini natrčao na ubačaj Brava i neobranjivim udarcem svladao Zeleniku.

Naš najbolji igrač na ovom SP Ante Rebić potom je dva puta zaprijetio, ali čileanski vratar Melo bio je siguran i spriječio je povratak Hrvatske u utakmicu.

HRVATSKA - ČILE 0-2 (0-0)

Stadion Ataturk.

HRVATSKA: Zelenika - Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić - Čanađija, Mrzljak (Miškić, 65), Brlek (Miličević, 59); Pjaca (Pajač, 84) - Livaja, Rebić

ČILE: Melo - Campos, Lichnovsky, Robles, Cuevas (Bravo, 85) - Fuentes, Martinez; Larenas, Hernandez (Maturana, 56), Henriquez - Castillo (Baeza, 89)

STRIJELCI: 0-1 Castillo (81), 0-2 Šimunović (85-ag)

Svjetsko nogometno prvenstvo U20, osmina finala:

Irak - Paragvaj 1-0, produžeci (Shakor 94)

Kolumbija - Južna Koreja 7-8 na penale, 1-1 (Quintero 90+4 / Juhun 16)

Hrvatska - Čile 0-2 (Castillo 81, Šimunović 85-ag)

Portugal - Gana 2-3 (Ferreira 71, Ie 73 / Ashia 19, Anaba 78, Boakye 85)

četvrtfinalni parovi:

Francuska - Uzbekistan

Gana - Čile

Irak - Južna Koreja

Španjolska - Urugvaj

HRVATSKA - ČILE 0-2 (Castillo 81, Šimunović 85-ag)

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 85. MINUTA - Bravo je ubacio u peterac, a nespretni Šimunović zakucao loptu u vlastitu mrežu

GOOOL 81. MINUTA - Castillo je zabio za vodstvo Čileanaca. Obrana Hrvatske je neuspješno pokušala namjestiti zaleđe, a napadč Čilea lukao je iskoristio priliku i glavom svladao Zeleniku.

77. minuta - Centaršut Gorupeca Rebić nije uspio pospremiti u mrežu. Udarac napadača Splita otišao je tik uz vratnicu

73. minuta - Ponovno Čileanci prijete. Na sreću, Henriquez je neprecizan

72. minuta - Castillo je iz slobodnog udarca opasno pucao, no Zelenika je uspio odbiti loptu u korner

64. minuta - Sjajan prodor Rebića Čanađija nije uspio okončati pogotkom. Veznjak Belupa pucao je malo pokraj vratiju Čileanaca. Najbolja prilika Hrvatske u nastvaku

51. minuta - Cuevas s 25 metara puca ravno u Zeleniku.

Počelo je nastavku.

KRAJ PRVOG DIJELA!

45. minuta - Još jedna velika prilika Hrvatske. Pjaca je dobio loptu na 6-7 metara od gola, ali umjesto udarca, igrač Lokomotive je počeo komplicirati i Čileanci su se nekako spasili.

33. minuta - Sjajan udarac Livaje s 25 metara, nije bilo bezopasno.

31. minuta - Kakva prilika za Hrvatsku! Prvo je Rebić sjajno tukao sa 17 metara, ali je Melo jedva odbio loptu. U nastavku akcije Livaja je krenuo sam na golmana, imao je potpuno usamljenog Mrzljaka na petercu, ali je odlučio driblati Mela i na kraju je izgubio loptu.

30. minuta - Najveća prilika na utakmici. Hrvatski obrambeni igrači potpuno su zaboravili na Castilla koji je ostao usamljen na 17 metara, ali udarac je otišao preko gola.

20. minuta - Livaja je odlično pronašao Rebića, koji se sjurio prema protivničkom golu, ali je obrambeni igrač u posljednji trenutak spasio svog vratara. Inače, u prvih 20 minuta Čileanci imaju više u nogama, ali još nisu pucali prema našem golu.

12. minuta - Prva poluprilika na utakmici. Rebić je nabacio iz kornera, a lopta kao da je iznenadila usamljenog Šimunovića na drugoj vratnici.

Utakmica je počela!

HRVATSKA (4-4-2): Zelenika - Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić - Čanađija, Mrzljak, Pjaca, Brlek - Livaja, Rebić.

IZBORNIK: Dinko Jeličić

ČILE (4-2-3-1): Melo - Campos, Lichnovsky, Robles, Cuevas - Fuentes, Martinez - Bravo, Maturana, Henriquez - Castillo.

IZBORNIK: Mario Salas

02. svibanj 2024 16:22