BUNDESLIGA

FOTO VIDEO Mandžukić prvi strijelac lige: Super Mario bivšem klubu zabio dva gola

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je dvostruki strijelac u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi Bayerna iz Muenchena protiv Wolfsburga u 5. kolu njemačkog prvenstva.

Mandžukić je pogodio za 2-0 u 57., te 3-0 u 65. minuti, a oba je puta mrežu zatresao udarcem glavom. Na travnjaku je bio do 79. minute. Prvi pogodak za Bavarce postigao je Bastian Schweinsteiger u 24. minuti.

S ova dva gola Mandžukić je preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca Bundeslige s pet golova. Ivica Olić igrao je čitavu utakmicu za Wolfsburg. Bayern i nakon pet kola ima stopostotni učinak i nalazi se na čelu ljestvice.

Ivan Perišić igrao je do 68. minute za prvaka Borussiju iz Dortunda koja je na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu igrala 3-3 (2-0). Strijelci za Borussiju, koja je vodila sa 2-0 i 3-2, bili su Piszczek (24), Reus (28) i Goetze (54), dok su pogotke za Eintracht postigli Aigner (49), Inui (51) i Anderson (73).

Nakon remija protiv Borussije Eintracht više nema savršeni učinak, ali novak u ligi je sigurno drugi sa 13 bodova, dok je Borussia peta s osam bodova.

Ivan Klasnić je u 0-3 (0-1) porazu Mainza na gostovanju kod Schalkea 04 igrao od 75. minute.

2º gol de Mandzukic (3-0) vs Wolfsburg by f100001284799226

Gol de Mandzukic (2-0) vs Wolfsburgo by f100001284799226

Ljestvica strijelaca njemačkog nogometnog prvenstva:

5 - MANDŽUKIĆ (Bayern)

4 - Mueller (Bayern)

3 - Aigner (Eintracht), Holtby (Schalke 04), Inui (Eintracht), Kroos (Bayern), Schweinsteiger (Bayern), Son (Hamburger SV)

2 - Andreasen (Hannover 96), Blaszczykowski (Borussia D.), De Bruyne (Werder), Goetze (Borussia D.), Harnik (Stuttgart), Hunt (Werder), Huntelaar (Schalke 04), Huszti (Hannover 96), Ivanschitz (Mainz), Kruse (Freiburg), Lanig (Eintracht), Meier (Eintracht), Perišić (Borussia D.), Reus (Borussia D.), Schahin (Fortuna), Sobiech (Hannover 96), Szalai (Mainz)

REZULTATI 5. KOLA:

Bayern - Wolfsburg 3-0 (Schweinsteiger 24, Mandžukić 57, 65)

Schalke 04 - Mainz 3-0 (Farfan 21-11m, Holtby 81, Pukki 89)

Greuther Fuerth - Fortuna 0-2 (Fink 26, Larsen 34)

Eintracht - Borussia D. 3-3 (Aigner 49, Inui 51, Anderson 73 / Piszczek 24, Reus 28, Goetze 54)