KVALIFIKACIJE SP

FOTO, VIDEO Njemačka prokockala 4:0 protiv Švedske, Francuzi zaustavila niz Španjolaca

AP

U derbiju večeri europskih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. godine Španjolska je u Madridu odigrala 1:1 protiv Francuske, dok su Njemačka i Švedska u Berlinu odigrale sjajnu utakmicu sa čak osam golom, na koncu je završilo 4:4 premda je 'elf' vodio 4:0.

'Furija' je povela golom Sergia Ramosa u 25. minuti, a u 42. minuti je Fabregas promašio kazneni udarac. Kada se već činilo da će Španjolska upisati 25. uzastopnu pobjede u kvalifikacijama za velika natjecanja, 'Tricolore' je spasio Giroud golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Spain 1-1 France footyroom.com by Futbol2101

Njemačka i Švedska su u odigrale 'ludu' utakmicu u Berlinu u kojoj je 'elf' prosuo vodstvo 4:0. Domaćin je poveo golovima Klosea (8, 15), Mertesackera (39) i Ozila (56), no Šveđani su u nevjerojatnoj završnici dohvatili bod. Strijelci su bili Ibrahimović (62), Lustig (64), Elmander (76) i Elm (90+3).

szólj hozzá: Germany vs Sweden 4:4 GOALS HIGHLIGHTS

Nizozemska je u skupini D bez većih problema odradila gostovanje u Rumunjskoj pobijedivši 4:1. Golove za 'Oranje' zabili su Jeremain Lens (8), Bruno Martens (28), Rafael van der Vaart (45+1-11m) i Robin van Persie (85), a za domaćine Ciprian Marica (39). Nizozemci vode u skupini s maksimalnih 12 bodova.

Bosna i Hercegovina je u susretu G skupine u Zenici bez većih problema pobijedila Litvu 3:0, a strijelci su bili Vedad Ibišević (29), Edin Džeko (35) i Miralem Pjanić (41). Grčka je u istoj skupini slavila u Slovačkoj 1:0 pogotkom Salpingidis (63) i sada obje ekipe imaju po 10 bodova.

Crna Gora je u Kijevu pobijedila Ukrajinu 1:0 dohvativši važna tri boda u borbi za 'Brazil'. Pogodak odluke postigao je Dejan Damjanović u 45. minuti, a u 80. minuti je Stevan Jovetić propustio realizirati jedanaesterac za uvjrljivu pobjedu.

Malo je nedostajalo da Sjeverna Irska napravi prvorazredu senzaciju u Portugalu. Irci su vodili veći dio utakmice, a Postiga je spasio Portugalce sramotnog rezultata.

Rusija je u dvoboju skupine F u Moskvi teškom mukom slomila Azerbajdžan 1:0, a pogodak odluke zabio je Roman Širokov iz jedanaesterca u 84. minuti. Međutim, tv snimka je jasno pokazala kako je prekršaj načinjen izvan kaznenog prostora. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda 'zbornaje' koju vodi Fabio Capello čime je zadržala vodstvo na ljestvici.

Skupina B

Italija - Danska 3-1 (Montolivo 33, De Rossi 37, Balotelli 54 / Kvist 45)

Češka - Bugarska 0-0

Redoslijed: 1. Italija 7 bodova (3 utakmice), 2. Bugarska 6 (4), 3. Češka 5 (3), 4. Armenija 3 (3), 5. Danska 2 (2), 6. Malta 0 (3)

Skupina C

Njemačka - Švedska 4-4 (Klose 8, 15, Mertesacker 39, Özil 56 / Ibrahimović 62, Lustig 64, Elmander 76, Elm 90+3)

Austrija - Kazahstan 4-0 (Janko 24, 63, Alaba 71, Harnik 90+3)

Ovčji Otoci - Irska 1-4 (Hansen 68 / Wilson 46, Walters 53, Justinussen 73-ag, O'Dea 88)

Redoslijed: 1. Njemačka 10 (4 utakmice), 2. Švedska 7 (-1), 3. Irska 6 (-1), 4. Austrija 4 (-1), 5. Kazahstan 1, 6. Ovčji otoci 0 (-1)

Skupina D

Mađarska - Turska 3-1 (Koman 31, Szalai 50, Gera 57-11m / Erdinc 22)

Andora - Estonija 0-1 (Oper 57)

Rumunjska - Nizozemska 1-4 (Marica 41 / Lens 9, Indi 29, Van der Vaart 44-11m, Van Persie 86)

Redoslijed: 1. Nizozemska 12, 2. Mađarska 9, 3. Rumunjska 9, 4. Turska 3, 5. Estonija 3, 6. Andora 0