BITKA ZA POLUFINALE

FOTO, VIDEO: REAL M. - GALATASARAY 3:0 Modriću deset minuta u rušenju Galatasaraya, Malaga i Borussija D. bez pobjednika!

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu pred 79,429 gledatelja pobijedio Galatasaray 3:0 i načinio veliki korak prema svom 24. polufinalu u Kupu i Ligi prvaka što nije uspjelo niti jednom drugom klubu.

Golove za 'Kraljevski klub' zabili su Cristiano Ronaldo (9), Karim Benzema (29) i Gonzalo Higuain (73). Ronaldo je time stigao do devetog gola u devet nastupa ove sezone u elitnom natjecanju Starog kontinenta i vodeći je strijelac LP.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić zaigrao je za Real posljednjih deset minuta tijekom kojih je jednom zaprijetio Musleri, no urugvajski vratar je bio spreman. Hrvatski veznjak je u posljednji trenucima susreta i 'požutio' jer gostima nije dozvolio izvesti prekršaj.

R2G0 by Counterpoint1

RMA 3-0 GAL by Samu035

Uzvratni susret je 9. travnja u Istanbulu.

U prvom dvoboju četvrtfinala nogometne Lige prvaka Malaga i Borussia Dortmund su pred 27,450 gledatelja na stadionu Rosaleda odigrale bez pogodaka.

Bila je to izjednačena utakmica s nizom prilika na obje strane, no vratari Willy Caballero i Roman Weidenfeller su branili sjajno.

Uzvratni susret je 9. travnja u Dortmundu.

REAL MADRID - GALATASARAY 3:0

MADRID. Stadion Santiago Bernabeu - 79,429 gledatelja; Sudac: Svein Oddvar Moen (Nor);

Strijelci: 1:0 Ronaldo (9), 2:0 Benzema (29), 3:0 Higuain (73)

REAL MADRID: Lopez - Essien, Varane, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria (od 85. Pepe), Ozil (od 80. Modrić), Ronaldo - Benzema (od 65. Higuain)

GALATASARAY: Muslera - Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera (od 83. Ambrat) - Sneijder (od 46. Gokhan Zan), Melo, Inan, Altintop (od 78. Umut Bulut) - Yilmaz, Drogba

MALAGA - BORUSSIA DORTMUND 0:0

MALAGA. Stadion Rosaleda - 27,450 gledatelja; Sudac: Jonas Eriksson (Šve);

MALAGA: Caballero - Gamez, Weligton, Demichelis, Antunes - Toulalan, Iturra - Joaquin, Baptista (od 76. Santa Cruz), Isco - Saviola (od 68. Portilo)

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Santana, Schmelzer - Guendogan, Kehl (od 80. Bender) - Grosskreutz, Goetze, Reus (od 69. Schiber) - Lewandowski

REAL MADRID - GALATASARAY 3:0 ( Ronaldo 9'. Benzema 29', Higuain 73')

KRAJ UTAKMICE

82. minuta - Modrić je opalio s dvadesetak metara ali ravno u ruke Muslere

80. minuta - Iz igre je izašao Özil a novi igrač na terenu je Luka Modrić

GOOL 73. minuta - Alonso je ubacio loptu u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Higuain koji šalje i treću loptu u mrežu Galatasaraya

61. minuta - Di Maria je probao s desetak metara ali kao i Ronaldo u prethodnom slučaju ravno u ruke Muslere

59. minuta - Nakon nekoliko 'dosadnih' uvodnih minuta u drugom dijelu, Ronaldo je opalio s dvadesetak metara ali ravno u ruke Muslere

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Eboue je ušao u kazneni prostor, zapucao prema vratima Reala, ali Lopez zaustavlja njegov udarac

GOOL 29. minuta - Essien je uputio centaršut, a nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta dolazi do Benzeme koji je smiruje i preciznim prizemnim udarcem šalje u mrežu Galatasarayja za povećanje vodstva

19. minuta - Özil je opalio s ruba kaznenog prostora, ali ravno u Musleru

18. minuta - Pokušao je Altintop s dvadesetak metara, ali njegov udarac odlazi pored vrata

GOOL 9. minuta - Özil je dao odličnu loptu u prostor za Ronalda koji s desetak metara prebacuje vratara Musleru za vodstvo Madriđana

2. minuta - Pokušao je Benzema glavom s desetak metara, ali lopta je otišla pored gola

1. minuta - Počela je utakmica!

MALAGA - B. DORTMUND 0:0

65. minuta - Götze je odlično prošao po desnoj strani i iskosa uputio udarac prema vratima Willya, ali lopta je otišla pored vrata

14. minuta - Lewandowski je izašao oči u oči s Willyjem, vratar Malage zaustavlja njegov pokušaj, ali sudac je već ranije označio zaleđe

28. travanj 2024 07:27