PRVA HNL

HD - ISTRA 1961 0-1Treći uzastopni poraz Hrvatskog dragovoljca. I Istra odnijela bodove iz Sigeta

Damir Krajač/CROPIX

Niti u trećoj prvenstvenoj, a drugoj utakmici u Sigetu, Hrvatski dragovoljac nije stigao do prve povratničke pobjede. Uz sjajnog Ježinu i potvrdu potencijala Radonjića, Istra 1961 Siget je napustila s visoko uzdignutim rukama.

U samoj najavi trener domaćih, profesor Krešimir Ganjto, kao da je znao najavio je atraktivan dvoboj. I zaista u prvih 15-ak minuta bio je to vatromet otvorenog nogometa, neki bi stručnjaci bili nezadovoljni zbog poroznosti taktičkog sustava, ali gledateljima su bridjeli dlanovi.

Sredine su bile guste, pa su sve opasnosti nadirale s bokova, gdje se otvarao prostor za brojne pokušaje. Domaćin je bio agilniji, nametnuo je svoju igru, dok je čvrsta, agresivna i mobilna Istra tražila prostor za protuudare, koji su bili opasni, pogotovo kada bi loptu primio pa distributirao ili opalio veliko i snažno osvježenje lige, napadač Dejan Radonjić. Puljani su potom ušli u razdoblje ravnopravne igre, a u tom je razdoblju stigao i vodeći pogodak...

Ubačaj s lijeve strane u 34. minuti ubacio je Miličević, koji je bacio loptu na 10 metara, gdje se Radonjić prsima ogradio i desnicom pogodio desni dio mreže Čovića.

Minute su curile a Crni nisu uspijevali promijeniti ishod, kako se dvoboj primicao kraju, činilo se da je Ježina ključne obrane odradio u prvome dijelu, kasnije je imao sve manje posla, Puljani su zagospodarili terenom, Pamić kao da je u poluvremenu detektirao domaće opasnosti, a njegovi su momci u nastavku posve onemoćali prilično potentni napad domaćih iz prvog dijela.

A kada je u 65. minuti Ježina obranio stopostotnu šansu Jazvića koju mu je priredio Sivonjić, postalo je jasno da će istarskim ipsilonom odzvanjati pobjednička pjesma Puljana...