HAJDUK - SPLIT 2:1

HRVATSKI KUP Caktaš i Sušić odveli Hajduk u 1/4 finale, prošli i Cibalia i GOŠK

Nakon Slaven Belupa, Zadra, Lokomotive, Osijeka i Zeline plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su i Hajduk, Cibalia, te GOŠK.

Hajduk je u gradskom derbiju na stadionu Poljud pred 8.000 gledatelja pobijedio Split 2:1. Strijelci za Hajduk bili su Caktaš (45) i Sušić (64), dok je pogodak za Split zabio Rebić (60).

Cibalija je u Vinkovcima pobijedila Goricu 1:0 pogotkom Matoša iz jedanaesteca u 54. minuti.

Plasman u četvrtfinale izborio je i GOŠK koji u sudaru trećeligaša nakon produžetaka pobijedio Nedelišće 2:0. Golove za momčad iz Dubrovnika zabili su Kovačić (92) i Caput (99).

Ždrijeb parova četvrtfinala će se održati u srijedu 7. studenog u 12 sati u Kući hrvatskog nogometa.

REZULTATI:

Hajduk – Split 2:1 (Caktaš 45, Sušić 64 / Rebić 60)

Cibalia – Gorica 1:0 (Matoš 54-11m)

GOŠK – Nedelišće 2:0 - produžetak (Kovačić 92, Caput 99)

HAJDUK - SPLIT 2:1 (Caktaš 45', Sušić 63' / Rebić 60')

HAJDUK: Blažević, Maloča, Milović, Stojanović, Milić, Radošević, Oremuš, Andrijašević, Sušić, Caktaš, Vuković

SPLIT: Zagorac - Križanac, Glumac, Vitaić, Erceg, Radotić, Vojnović, Paracki, Galović, Hrgović, Belle

KRAJ UTAKMICE

78. minuta - Opalio je Vitaić s više od dvadeset metara, ali lopta je prošla uz vratnicu

GOOL 63. minuta - Sušić je nakon ubačaja iz kuta pogodio mrežu gostiju i ponovo doveo Hajduk u vodstvo

GOOL 60. minuta - Rebić je izjednačio za Split na Poljudu

58. minuta - Ubacio je Caktaš iz kuta, Milović sa šest metara glavom pucao preko vrata

57. mintua - Pucao je Sušić, ali njegov udarac s deset metara brani Zagorac

45. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 45. minuta - Ubacio je Caktaš s lijeve strane i nakon pogreške Zagorca ona je završila u mreži gostiju

38. minuta - Vuković je ubacio oštro u šesnaeterac, ali nikoga nije bilo na povratnoj lopti da ju pospremi u mrežu gostiju

30. minuta - Zapucao je Vuković s više od dvadeset metara ali lopta je otišla pored gola

25. minuta - Pucao je Belle s dvadesetak metara, bez opasnosti za Blaževića

20. minuta - Stojanović je ubacio, a Caktaš glavom zapucao malo preko vrata

11. minuta - Najveća prilika za Hajduk! Vuković je uspio oduzeti loptu Hrgoviću te se sjuriti u kazneni prostor i snažno opaliti prema vratima gostiju, ali lopta je proletila malo pored vrata

7. minuta - Pucao je Hrgović iz teške situacije, ali Blažević brani njegov udarac

5. minuta - I Radošević je oprobao svoj udarac, ali kao i Caktaš, bio je neprecizan

3. minuta - Prva prilika za Bile! Pucao je Caktaš s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored vratnice

1. minuta - Počela je utakmica!

29. travanj 2024 19:54