PAO HIT PRVENSTVA

Istra nakon dva i pol mjeseca stigla do pobjede

Nema sumnje da je dosuđeni jedanaesterac kontra Karlovca u 18. minuti usmjerio daljnji tijek susreta
 Tea Cimaš / Cropix

Nakon dva i pol mjeseca odnosno nakon pet poraza i dva "mršava" remija nogometaši Istre 1961 konačno su u susretu protiv Karlovca upisali treću prvenstvenu pobjedu, a koliko su igrači bili "gladni" uspjeha svjedoči pjesma koja se napokon čula u pulskoj svlačionici po završetku susreta. Time je trener Valdi Šumberac na najbolji mogući način okrunio svoj debi na klupi Puljana, nakon što je početkom tjedna zamijenio Elvisa Scoriju.

Domaćin je tijekom cijelog susreta kontinuiranom agresivnošću napadao protivničke slabe strane kojih je doista bilo puno u ovom susretu jer Karlovac u Puli nije bio ni blizu "epitetu" hita domaće nogometne jeseni, što je korektno priznao i gostujući trener Igor Pamić.

Nema sumnje da je dosuđeni jedanaesterac u 18 minuti usmjerio daljnji tijek susreta, no ruku na srce Karlovčani su u Puli pali bez "isplaljenog metka" pa bi doista bilo zabrinjavajuće kada bi razlog porazu tražili u toj situaciji. A nakon vodstva domaćih, Karlovac je mogao samo slučajno izjednačiti pa je u takvim okolnostima poraz bio neminovan. (D.S.)

ISTRA 1961 - KARLOVAC 2-0

Poluvrijeme: 1-0. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 7; pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka), Slaven Skender (Mrkopalj).

Strijelci: 1-0 Šehić (19 - 11m), 2-0 Traore (69). Žuti kartoni: Barišić, Mašić (Istra 1961), Paracki, Redžepi, Dujanić, Bunoza (Karlovac). Igrač utakmice: Kalilou Mohamed Traore (Istra 1961).

Stadion: SRC „Uljanik-Veruda“. Gledatelja 1.500.

Istra 1961: Lovrić 6.5, Barišić 6, Kacić 6.5 , Švrljuga 6.5, Pauletić 6.5, Bodrušić 6 , Tadić 6, Prelčec 6.5 (od 67. Mašić -), Roce 6 (od 75. Okić -), Traore 7, Šehić 6.5 (od 87. Župan -).

Karlovac: Sunara 5.5 (70. Parazajder -), Barić 5.5, Matika 5.5, Bunoza 5, Pilipović 5.5, Paracki 6, Lajtman 6, Redžepi 5.5 (od 77. Štefančić -), Pamić 5, Jerneić 5.5, Novinić 5 (od 46. Dujanić -).

Potencijalni sponzor i trener s tribina pratili susret

Da su namjere ruskog poduzetnika i biznismena po pitanju ulaska u klub, gdje bi bio jedan od glavnih sponzora prilično ozbiljne, potvrdio je on sam svojim dolaskom na utakmicu između Istre 1961 i Karlovca. Naravno, na tribini stadiona na Verudi pored njega sjedio je pulski gradonačelnik Boris Miletić te jedan od najozbiljnih kandidata za novog trenera Puljana, bivši “vatreni” Goran Vlaović.

Znači li to da će Vlaović ukoro preuzeti “kormilo” momčadi, ostaje da se vidi... Bilo kako bilo, Valdi Šumberac koji je “uskočio” nakon odlaska Elvisa Scorije sasvim je solidno obavio svoj zadatak i nakon dva i pol mjeseca Puljanima vratio gotovo izgubljeno samopouzdanje. (D.S.).

11. svibanj 2024 10:59