LE CHAMPIONNAT

Lille pobijedio 6-3 i stigao do vrha!

AFP

Nogometaši Lillea novi su lideri na ljestvici francuskog prvenstva . U ogledu 16. kola slavili su kao domaćini protiv Lorienta s neuobičajenim rezultatom, pogotovo za francuske prilike, 6-3.

Moussa Sow zabio je tri gola za Lille i sada se odvojio kao prvi strijelac prvenstva s 13 golova. Kevin Gameiro bio je dvostruki strijelac za goste, koji su njegovim prvim golom i poveli u petoj minuti, a dva puta su se vraćali nakon zaostataka 2-1, i 3-2. No, nakon što je Gervinho u 57. minuti zabio za vodstvo 4-3, gostima više nije bilo povratka. Štoviše, domaćin je s još dva pogotka zacementirao pobjedu, koja ga je lansirala na vrh ljestvice.

Lille je na vrhu i zbog svoje pobjede, ali i zbog poraza konkurenata Marseillea i Bresta. Aktualni prvak Marseille je izgubio kod Nice s 1-0, a pogodak za tri boda domaćina postigao je Emersea Fae u drugoj minuti sudačke nadoknade.

PSG je, pak, na Parku prinčeva slavio protiv Bresta s 3-1, te je zaključio uspješan i efikasan tjedan u kojem je ostvario i važnu pobjedu u 5. kolu Europa lige protiv Seville 4-2.

U nedjelju još igraju Saint Etienne i Bordeaux, ali taj dvoboj ne može ništa promijeniti na vrhu ljestvice.

Saint-Etienne i Bordeaux odigrali su bez pobjednika, 2-2, u posljednjoj utakmici 16. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Saint-Etienneu je ovo bila deveta uzastopna utakmica bez pobjede. Domaćini su ovoga puta bili sasvim blizu osvajanju tri boda, nakon što su zaostatak 1-0 nakon gola Khalfallaha u 30. minuti, okrenuli u nastavku u svoju prednost golovima Ebonda u 67. i Bocanegre u 69. minuti. No, Fernando je u 89. minuti pogodio glavom za konačnih 2-2.

Le Championnat, 16. kolo (nedjelja):

Lille – Lorient 6-3 (Sow 10, 47, 82, Baca 16 – ag, Gervinho 57, Frau 87 / Gameiro 5, 45+3, Litambala 57)

Nice – Marseille 1-0 (Fae 90+2)

PSG – Brest 3-1 (Nene 4, Bodmer 58, Giuly 77 / Roux 54)

Saint-Etienne – Bordeaux 2-2 (Ebondo 67, Bocanegra 69 / Khalfallah 30, Fernando 89)