LE CHAMPIONNAT

Lyon bez Lovrena do pobjede

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Lyona, dok je BiH reprezentativac Miralem Pjanić u 79. minuti zamijenio Yoanna Gourcuffa
Lyon's Lisandro Lopez, right, celebrates ahead Yoann Gourcuff, center, after he scored a goal against Lille during their French League One soccer match at Gerland stadium, in Lyon, central France, Sunday, Oct. 17, 2010. (AP Photo/Laurent Cipriani)
 AP

Nogometaši Lyona na svom su Gerlandu svladali Lille s 3-1 u posljednjoj utakmici 9. kola francuskog prvenstva.

Nakon što su u prvih sedam nastupa upisali samo jednu pobjedu, Lyonu je ovo druga uzastopna, a treća ukupno ove sezone u prvenstvu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odgledao je cijelu utakmicu s klupe za pričuve Lyona, dok je BiH reprezentativac Miralem Pjanić u 79. minuti zamijenio Yoanna Gourcuffa, strijelca u 41. minuti za vodstvo ''lavova'' 2-0.

Zanimljivo da je to Gorucuffu bio prvi prvenstveni pogodak za Lyon. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Lisandro Lopez. Prvi gol zabio je već u 2. minuti, a konačnih 3-1 postavio je u 56. minuti iz penala. Prethodno je za goste poentirao Sow u 52. minuti.

Dodajmo još da je domaćin od 70. minute igrao bez Jeremyja Pieda koji je tada dobio drugi žuti karton. Prvog mu je sudac pokazao samo 8 minuta ranije.

Lyon je skočio na 14. mjesto s 11 bodova, a Lilleu je ovo bio prvi poraz u prvenstvu. Lille je na šestoj poziciji s 14 bodova, a sada za vodećim Rennesom, koji je ostao jedini bez poraza u Le Championnatu, zaostaje za 5 bodova.