NASTAVLJA TRPATI

Olić strijelac u pobjedi Bayerna u Bremenu

RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Bayern Munich's Croatian striker Ivica Olic celebrates scoring during the German first division Bundesliga football match VfL Bochum vs FC Bayern Munich in the western German city of Bochum on December 12, 2009. AFP PHOTO DDP / CLEMENS BILAN GERMANY OUT

U derbi utakmici 19. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su u Bremenu pobijedili Werder 3-2 i tako privremeno došli na vrh ljestvice.

Osma je to pobjeda zaredom Bayerna u svim natjecanjima gdje nastupa, a treba reći da su ogled na Weser stadionu bolje otvorili domaći igrači. Vodili su već nakon 10. minute pogotkom Aarona Hunta. No, na odgovor se nije dugo čekalo.

U 25. minuti je Thomas Müller izjednačio, a u 35. je Ivica Olić donio vodstvo Bayernu. Mudro je Olić čekao na drugoj stativi razvoj situacije. Preko Van Bommela je lopta došla na desnu stranu do Lahma koji ju je ubacio u šesnaesterac. Mario Gomez se nije najbolje snašao, ali je zato njegov propust ispravio Olić kojem nije bilo teško s nekoliko metara, nogom, poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov sedmi pogodak sezone u Bundesligi.

Tijekom nastavka je Bayern propustio nekoliko prilika povećati vodstvo, a svaki put su loše reagirali prilikom akcija tri na dva ili dva na jedan. Kazna je uslijedila u vidu sjajnog pogotka Huga Almeide koji je, leđima okrenut prema vratima, primio loptu, okrenuo se, te u padu poluvolejem i lijevom nogom zabio u suprotni kut.

Ipak, pogodak utakmice se pripisuje Arjenu Robbenu. U 78. minuti je Nizozemac izveo slobodni udarac, potpuno iskosa s desne strane iz velike udaljenosti. Fantastično je naciljao suprotni kut Werderovih vratiju, a lopta se od grede odbila u mrežu i ostavila domaćeg vratara Wiesea potpuno ukopanog na liniji.

Ivica Olić je opet kvalitetno igrao, a Van Gaal ga je zamijenio u 68. minuti poslavši umjesto njega u igru Francka Riberyja, koji je zaigrao nakon dugog vremena i ozljeda zanoktica na palcima lijeve i desne noge. Danijel Pranjić je, pak, cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Recimo da je Olić tako nastavio golgeterski niz protiv Werdera. Prošle im je sezone u dresu Hamburga postigao tri pogotka u sezoni.

Ovim je Bayern, barem privremeno, došao na sam vrh ljestvice, makar ga je dugo držao Schalke. Sastav iz Gelsenkirchena je vodio 2-0 kod Bochuma sve do 82. minute, ali su do kraja primili dva pogotka. Drugi u 92. minuti od Šestaka.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta u dresu Schalkea.

Borussia ostvarila šestu uzastopnu pobjedu

Sjajnu formu nogometaši dortmundske Borussije manifestirali su šestom uzastopnom pobjedom u Bundesligi. U 19. kolu pobijedili su na svom Signal Iduna Parku HSV s 1-0.

Borussiji je ovo bila 12. utakmica u nizu u kojoj je ostala neporažena, te, kao što smo već podvukli, šesta uzastopna pobjeda. HSV je, pak, izgubio nakon tri uzastopne pobjede, odnosno pet utakmica u nizu bez poraza.

Hrvatski napadač i reprezentativac u redovima HSV-a Mladen Petrić odigrao je protiv svog bivšeg kluba svih 90 minuta, a u 62. minuti imao je priliku, ali je njegov udarac glavom otišao malo iznad grede.

Trenutak odluke zbio se u 36. minuti, kada je 26-godišnji paragvajski napadač ''žuto-crnih'' Nelson Valdez odličnim udarcem s 18 metara matirao Franka Rosta.

Borussia je preskočila HSV na četvrtom mjestu na ljestvici. Sada Borussia ima 36 bodova, a HSV je ostao na 34 i pao na peto mjesto. Vodeći je Bayern s 39 bodova, a prate ga Bayer i Schalke s 38, ali momčad iz Leverkusena ima utakmicu manje.