SERIE A

Ponovno moćni Juve lako prošao Bergamom

Osim što su zabili pet golova, igračima Cira Ferrare suci su poništili još tri pogotka zbog zaleđa.
 Reuters

Nakon dugo je vremena momčad Juventusa ponovno izgledala moćno. U dvoboju 12. kola Serije A u Bergamu su Torinezi slavili pobjedu 5-2.

Domaće je dvama golovima u drugoj polovini prvog poluvremena, unutar samo dviju minuta, probio Mauro Camoranesi. Gosti su smanjili na 2-1 početkom nastavka igre preko Valdesa, da bi Felipe Melo majstorskim udarcem s dvadesetak metara doveo goste u 3-1 vodstvo u 55. minuti svojim drugim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom.

Domaći su ponovno uspjeli smanjiti preko Ceravola, no u završnici su Diego (3. gol u Seriji A) i Trezeguet (6.) potvrdili pobjedu.

Francuz je postigao 167. pogodak u dresu Juventusa, čime se izjednačio s legendarnim Argentincem Omarom Sivorijem.

Atalanta je i dalje bez domaće pobjede nad Juventusom od 2001. godine. Treneru domaćih Antoniju Conteu, nekoć veznjaku Juventusa, ovo je bio treći poraz u nizu.

Serie A, 12. kolo:

Atalanta - Juventus 2-5 (Valdes 51, Ceravolo 71 / Camoranesi 36, 37, Melo 55, Diego 84, Trezeguet 87)

Catania - Napoli 0-0

Redoslijed: 1. Inter 28 (-1), 2. Juventus 24, 3. Sampdoria 21 (-1), 4. Milan 19 (-1), 5. Fiorentina 18 (-1), Napoli 18...

13. svibanj 2024 00:11