SERIE A

Remi Milana i Juventusa, domaćin zakinut

U velikom derbiju talijanske Serije A, ogledu dvije prvoplasirane momčadi i jedinih preostalih realnih kandidata za naslov, nogometaši Milana i Juventusa su na San Siru remizirali 1-1.

Milan je time zadržao bod prednosti na vrhu, no Juventus ima utakmicu manje. U ovom milanskom ogledu treba reći da za preostala dva boda više može žaliti domaća momčad.

U prvom dijelu, nakon vodstva 1-0, zabili su još jedan regularan pogodak kojeg glavni sudac Tagliavento nije priznao. Tada je Muntari glavom iz blizine pucao i lopta je, možda i cijeli metar, prešla vratarsku liniju. No, Juveov vratar Buffon je istina naglim pokretom izvukao loptu, možda i prevario suca, te je na semaforu ostalo 1-0.

Milan je inače poveo golom Nocerina u 15. minuti kada je ovaj iz daljine opalio, a lopta se na putu prema mreži odbila od jednog obrambenog igrača Juventusa i prevarila Buffona. Juventus je tražio izjednačenje, ali nije imao osobito izglednih prilika. No, u 83. minuti je Pepe zavrnuo loptu s desne strane, a s tri-četiri metra ju je pokupio Matri i topovski zakucao u mrežu za konačnih 1-1. Recimo da je u samoj završnici Vidal iz Juventusa dobio crveni karton.

I druga subotnja utakmica 25. kola Serije A je završila bez pobjednika. Genoa i Parma su odigrali 2-2 s tim da je oba pogotka domaćin zabio u zadnjih trinaest minuta. Oba je potpisao Palacios (14 pogodaka, četvrti ligaški strijelac).

Buffon: Gledao sam loptu, a ne gol liniju

Dugo će se na Apeninima pričati o neopravdano poništenom pogotku Milanovog Sulleya Muntarija kada su domaćini u derbiju s Juventusom trebali otići na 2-0...

Muntari je u prvom poluvremenu kod vodstva aktualnih prvaka 1-0, iz blizine glavom uputio loptu koja je evidentno prešla gol crtu, no brzo je reagirao vratar Juventusa Gianluigi Buffon što je čini se zavaralo suca Tagliaventa koji nije priznao pogodak.

- Gledao sam u loptu, a ne u gol crtu. Nisam u tom momentu shvatio da je lopta prešla crtu, a i da jesam ne bih potrčao da to sugeriram sucima – izjavio je iskusni 34-godišnji vratar i kapetan torinskog sastava za La Repubblicu.

- Ovaj bod i nastavak niza neporaženosti za nas je nešto posebno jer smo igrali protiv najvećeg rivala za Scudetto. Tijekom utakmice prilagodili smo se stanju na terenu i parirali Milanu koji je iskazao veliku svježinu, lucidnost i tehničku kvalitetu. Oni su bili bolji u prvom poluvremenu i kontrolirali su igru, međutim nama je sigurno pripalo zadnjih 25 minuta – zaključio je Buffon.