LE CHAMPIONNAT

Runjin Lens izborio remi protiv prvaka

Olympique Marseille's French forward André-Pierre Gignac (R) vies with Lens' French-Tunisian defender Ala-Eddine Yahia (L) during their French L1 football match Olympique of Marseille versus Lens on November 13, 2010 at the Velodrome stadium in Marseille, southern France. AFP PHOTO/GERARD JULIEN

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Vedran Runje izborio je sa svojim Lensom bod u gostima kod aktualnog francuskog prvaka Marseillea. Dvoboj 13. kola Le Championnata završio je rezultatom 1-1.

Poveli su nogometaši Didiera Deschampsa već u šestoj minuti kada je glavom nakon kornera, pored nemoćnog Runje, zabio Stephane Mbia. No, ako su domaći navijači nakon toga očekivali lagan posao protiv jedne od najslabijih momčadi lige, nisu ga dočekali. Štoviše, nisu dočekali ni pobjedu jer je u 58. minuti izjednačio Eduardo Ribeiro.

Lens je tako i peto uzastopno kolo ostao neporažen, ali ni ta ga činjenica nije pomaknula iz zone ispadanja. Trenutno se s 14 bodova nalazi na 18. mjestu.

Niz od tri kola bez pobjede prekinuo je Bordeaux, a uspjelo mu je to u posljednjim trenucima utakmice protiv Nancyja kada je iz slobodnog udarca za konačnih 2-1 zabio Čeh Jaroslav Plašil. Prije toga je u 21. minuti momčad Jeana Tigane u vodstvo doveo Lamine Sane, a u 82. je izjednačio Paul Alo'o Efoulou.

Vodeći Brest nije pred svojim navijačima uspio pobijediti Sochaux, momčad koja do ovog kola nije osvojila nijedan bod u gostima. Utakmica je okončana rezultatom 1-1, a gosti su čak i vodili pogotkom Browna Ideyea iz 22. minute. Šesnaest minuta kasnije izjednačio je Nolan Roux.

Spomenimo i da je utakmica između Valenciennesa i St. Etiennea odgođena zbog loših vremenskih uvjeta.