KIKS CHELSEAJA

United i Arsenal jedva prošli u 4. kolo FA kupa

Nogometaši Arsenala i Manchester Uniteda izborili su plasman u 4. kolo engleskog FA Kupa nakon što su u ponovljenim susretima 3. kola uspjeli na svojim terenima sa po 1-0 svladati Swansea City, odnosno West Ham United. Nakon što su prije 10 dana prvi dvoboji ovih sastava igrani u Swanseaju, odnosno Londonu završili 2-2, favoriti su ipak uspjeli položiti "popravni".

Arsenal je protiv Swanseaja slavio golom Jacka Wilsherea u 86. minuti, dok je pobjedu Manchester Unitedu protiv West Hama osigurao Wayne Rooney pogotkom u 9. minuti.

Chelsea protiv Southamptona prokockao 2-0

U zaostaloj utakmici 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Southampton su na Stamford Bridgeu igrali 2-2 (2-0). Chelsea je poveo 2-0 golovima Dembe Ba (25) i Edena Hazarda (45), ali gosti su u nastavku uspjeli izboriti bod preko Rickiea Lamberta (58) i Jasona Puncheona (75).

Chelsea je ostao treći na ljestvici sa 42 boda, 13 manje od vodećeg Manchester Uniteda i šest od drugog Manchester Cityja, te dva više od četvrtog Tottenham Hotpsura, dok je Southampton sada 15. sa 22 boda.