PREMIERSHIP

Dejan Lovren je zbog nedavne ozljede trbušnog zida derbi 31. kola proveo na klupi za pričuve

Nogometaši Arsenala ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu u Premier ligi svladavši na svom terenu Liverpool sa 4-1 (3-0) u prvom dvoboju 31. kola, te su se s ta tri boda probili na drugo mjesto ljestvice.

Arsenal je utakmicu odlučio furioznom završnicom prvog poluvremena kada je u razmaku od osam minuta postigao tri gola. Strijelci su bili Bellerin (37), Ozil (40) i Alexis Sanchez (45). Liverpool je smanjio na 3-1 preko Hendersona (76-11m), a konačni je rezultat postavio Giroud (90+1).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren poraz Liverpoola odgledao je s klupe za pričuve.

Arsenal sada ima 63 boda, četiri manje uz dvije utakmice više od vodećeg Chelseaja, a dva više uz utakmicu više od trećeg Manchester Cityja. Liverpool je ostao peti sa 54 boda.

ARSENAL - LIVERPOOL 4-1 (Bellerin 37, Özil 39, Sanchez 45, Giroud 90/ Henderson 76-11 m)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - GOOOOOL!!! - Sanchez asistira Giroudu, a Francuz sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca zabija za 4-1

89. minuta - nakon dobre akcije Arsenala Cazorla prizemnim udarcem pogađa vratnicu

85. minuta - Can dobiva drugi žuti karton nakon neopreznog starta i Liverpool ostaje s desetoricom na terenu

76. minuta - GOOOOOL!!! - Henderson smanjuje vodstvo "topnika" iz jedanaesterca nakon prekršaja na Sterlingu

57. minuta - probudio se i Liverpool, dobar udarac Cana brani Ospina

55. minuta - dug napad Arsenala i ubačaj u središte kaznenog prostora, ali dobar udarac Girouda glavom sjajno brani Mignolet

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta- GOOOOOL!!! - Ramsey pronalazi Alexisa Sancheza na dvadesetak metara, a Čileanac odličnim udarcem pod gredu zabija treći pogodak "topnika"

40. minuta- GOOOOOL!!! - Mesut Özil fantastičnim slobodnim udarcem s desne strane povisuje vodstvo domaćih

37. minuta- GOOOOOL!!! - Ramsey s desnog boka šalje loptu do Bellerina, ovaj ulazi prema sredini i vara svog čuvara te dobrim udarcem šalje loptu iza Mignoletovih leđa

25. minuta - Sterling se izborio za poziciju pokraj dvojice Arsenalovih napadača, puca s dvadesetak metara, ali njegov udarac odlazi pokraj vratiju

19. minuta - Marković izbija sam ispred Ospine, ali odlučuje se na asistenciju Sterlingu umjesto udarca, ali šalje prejaku loptu za mladog napadača

5. minuta - Nakon dobre akcije domaćih Ramseyja iz blizine gađa, ali Mignolet sjajnom obranom otklanja opasnost

4. minuta - Cazorla dobrim udarcem s desne strane kaznenog prostora prijeti Arsenalovim vratima

UTAKMICA JE POČELA!

Arsenal (4-2-3-1): Ospina; Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal; Coquelin, Ramsey; Ozil, Cazorla, Sanchez; Giroud.

Liverpool (3-4-3): Mignolet; Can, Toure, Sakho; Henderson, Allen, Lucas, Moreno; Markovic, Sterling, Coutinho.

14. svibanj 2024 08:30