PREMIER LEAGUE

VIDEO Crveni vragovi preokretom došli do pobjede na Anfieldu, Arsenal 'ukrao' bod Cityju

AP

U sudaru dvaju najtrofejnijih engleskih nogometnih klubova Manchester United je na Anfiledu pobijedio Liverpool 2:1 skočivši na drugo mjesto ljestvice sa 12 bodova iz pet kola.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 39. minuti kada je isključen domaći igrač Jonjo Shelvey zbog oštrog starta s dvije noge. Do tada su 'Redsi' bili apsolutno bolji i bliže vodstvu.

Liverpool je poveo s igračem manje u prvoj minuti nastavka golom Stevena Gerarda, no United je u nastavku uspio preokrenuti rezultat, a strijelci su bili Rafael (51) i Robin Van Persie (81-11m). Igrači Liverpoola imali su velikih prigovora na dosuđeni kazneni udarac, posebice jer sudac Mark Halsey nije dosudio kazneni udarac za domaćine u dvije slične situacije.

Ovom pobjedom United je skočio na drugo mjesto ljestvice sa 12 bodova, jednim bodom manje od lidera Chelsea, dok je Liverpool ostao u zoni ispadanja sa svega dva boda iz pet kola.

Rukovali su se Patrice Evra i Luis Suarez, akteri prošlosezonskoga rasističkog slučaja zbog kojega je Liverpoolov Urugvajac odradio osam utakmica suspenzije. Kada su se dva kluba susrela prvi put nakon toga, u veljači ove godine, Suarez je odbio stisnuti ruku tamnoputog Francuza iz Manchester Uniteda.

Drugi veliki derbi engleskog prvenstva bio je ogled Manchester Cityja i Arsenala na Etihadu, koji je završen rezultatom 1-1.

City i Arsenal su u izjednačenom ogledu uputili ukupno 30 udaraca prema vratima, no samo su dva završila u mreži. Domaćin je poveo golom Joleona Lescotta u 40. minuti, a izjednačio je Laurent Koscielny osam minuta prije kraja susreta.

U preostala dva odigrana dvoboja pobjede su ostvarili domaćini. Tako je Newcastle slavio protiv Norwicha s 1-0, dok je Tottenham preokretom došao do 2-1 trijumfa nad Queens Park Rangersima.

REZULTATI:

Liverpool - Man.United 1:2 (Gerard 46 / Rafael 51, Van Persie 81-11m).

Igrano u subotu:

Swansea City - Everton 0:3 (Anichebe 22, Mirallas 43, Fellaini 82)

Wigan Athletic - Fulham 1:2 (Kone 90+1 / Rodallega 31, Duff 68)

WBA - Reading 1:0 (Lukaku 71)

Southampton - Aston Villa 4:1 (Lambert 58, 90+5-11m, Clyne 63, Puncheon 72 / Bent 36)

West Ham - Sunderland 1:1 (Nolan 90+3 / S. Fletcher 9)

Chelsea - Stoke City 1:0 (Cole 85)