BORBA ZA LIGU PRVAKA

Tottenham i Everton podijelili su bodove u Londonu odigravši 2-2. Nikica Jelavić ušao je u igru u 52. minuti utakmice, te se nekoliko puta našao u solidnim prilikama

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgu pobijedio Sunderland 2:1 probivši se na treće mjesto ljestvice ispred Tottenhama koji je na White Hart Laneu remizirao protiv Evertona 2:2. Liverpool je razočarao odigravši na Anfieldu 0:0 protiv West Hama.

U prvom nastupu pod vodstvom novog menadžera Paola Di Canija Sunderland je poveo protiv Chelsea u samoj završnici prvog poluvremena nakon autogola Cesara Azpilicuete. Na otvaranju drugog dijela uzvratio mu je autoglom Matthew Kilgallon, a u 55. minuti je Bluese do vodstva doveo Branislav Ivanović. Do konca susreta obje su momčadi imale po nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Tottenham i Everton su odigrali odličnu utakmicu na White Hart Laneu, a domaćin je već u 34. sekundi susreta poveo golom Emmanuela Adebayora. Bio je to drugi najbrži gol sezone nakon što je Robin van Persie u studenom zabio gol za Manchester United protiv West Hama u 31. sekundi susreta. Za Everton je u 15. minuti izjednačio Phil Jagielka, a potom je Kevin Mirallas u 53. minuti posve okrenuo rezultat. Tottenham je od poraza spasio Gylfi Sigurdsson u 87. minuti utakmice. Domaćin je nastupio bez ozlijeđenog Garetha Balea, dok je Nikica Jelavić zaigrao za goste od 52. minute.

Newcastle United je golom Papiss Cissea u trećoj minuti sudačke nadoknade srušio Fulham. Liverpool je razočarao odigravši na Anfieldu 0:0 protiv West Hama.

Na ljestvici vodi Manchester United sa 77 bodova, 15 više od gradskog suparnika Cityja s kojim će u ponedjeljak na Old Traffordu odmjeriti snage. Chelsea je na trećem mjestu sa 58 bodova koliko ima i Tottenham, no Bluesi imaju bolju razliku pogodaka. Za plasman u Ligu prvaka još se bori i Arsenal na petom mjestu sa 56 bodova, dok je Everton šesti sa 52 boda.