PREMIERSHIP

VIDEO, FOTO: CHELSEA OPET NA VRHU United deklasirao Newcastle, City pobijedio Southampton

City se s jakom momčadi s juga Engleske obračunao već u prvom dijelu, kojeg su dobili s 3-1, a čak su tri od četiri zgoditka pala iz penala

Nogometaši Manchester Citya pobijedili su u prvoj utakmici 33. kola Engleske lige na svom stadionu Southampton s 4-1 i probili se na drugo jesto ljestvice.

City se s jakom momčadi s juga Engleske obračunao već u prvom dijelu, kojeg su dobili s 3-1. Seriju pogodaka otvorio je Yaya Toure iz penala već u 3. minuti, iz kaznenog udarca je izjednačio Rickie Lambert (37), a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena domaćini su postigli još dva zgoditka preko Samira Nasrija (45+1) i Edina Džeke (45). Konačan rezultat postavio je Crnogorac Stevan Jovetić u 81. minuti, a za Southampton je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren.

Manchester City 4-1 Southampton All Goals... by All_Goals

Nogometaši Manchester Uniteda su pak upisali su u 33. kolu engleske Premierlige svoju 17. ovosezonsku pobjedu. Do 4-0 slavlja na gostovanju kod Newcastlea vodio ih je Juan Mata.

Postigao je španjolski veznjak, u siječnju pristigao iz Chelseaja, dva pogotka, a jedan je bio ljepši od drugog. Prvi je zabio iz slobodnog udarca u rašlje s nekih 18 metara, dok je drugi put mrežu tresao s ruba peterca nakon sjajne asistencije Meksikanca Chicharita. Mata je loptu smireno primio, lažnjakom izbacio suparničkog braniča i vratara, te poslao loptu u mrežu. Na 3-0 povisio je asistent kod drugog gola nakon dodavanja Shinjija Kagawe, dok je 4-0 postavio Adnan Januzaj duboko u sudačkoj nadoknadi.

Mati su postignuti golovi bili drugi i treći premierligaški u dresu Manchester Uniteda, Chicharito je postigao svoj četvrti ovosezonski gol, isto kao i Januzaj.

Highlights & All Goals ~ Newcastle vs ManUtd 0... by bruceblack0106

Londonski Chelsea opet je na vrhu Engleske lige nakon pobjede na Stamford Bridgeu nad Stokeom od 3-0.

Momčad Jose Mourinha lako je došla do domaće pobjede nad Stoke Cityem, a strijelci su bili Mohamed Salah (32), Frank Lampard (61) i Willian (72). Chelsea je preuzeo vodstvo s 72 boda, bodom više od Liverpoola, koji u nedjelju igra kod West Ham Uniteda, dok trećeplasirani Manchester City ima 70 bodova, ali i dvije utakmice manje od Chelsea.

Chelsea 3-0 Stoke City - All Goals - 05-04-2014 by FR-UK

Hull City Nikice Jelavića je na domaćem travnjaku savladao Swansea s minimalnih 1-0 golom glavom Georgea Boyda nakon ubacivanja Liama Roseniora. Hrvatski je reprezentativac taktički zamijenjen u 90. minuti.

Hull City 1-0 Swansea City - Goal Boyd - 05-04... by FR-UK

U gostima su uspjeli slaviti i Crystal Palace i West Bromwich Albion. Crystal Palace savladao je Cardiff s 3-0 uz dva gola Jasona Puncheona, dok je WBA s 1-0 bio bolji od Norwich Cityja.

Važnu je pobjedu u borbi za opstanak uspio upisati Fulham koji je slavio s 2-1 na Villa Parku protiv Aston Ville. Gol za tek osmu ovosezonsku pobjedu "cottagersa" zabio je Hugo Rodallega u 86. minuti.

Premierliga, 33. kolo:

Chelsea - Stoke City 3-0 (Salah 32, Lampard 61, Willian 72)

Aston Villa - Fulham 0-1 (Holt 70 / Richardson 62)

Cardiff - Crystal Palace 0-3 (Puncheon 31, 88, Ledley 71)

Hull City - Swansea 1-0 (Boyd 39)

Newcastle - Manchester United 0-4 (Mata 39, 50, Hernandez 65, Januzaj 90+3)

Norwich - WBA 0-1 (Amalfitano 16)

Manchester City - Southamton 4-1 (Toure 3 - 11 m, Nasri 45+1, Džeko 45+4, Jovetić 81 / Lambert 37 - 11 m)

1. Chelsea 33 22 6 5 65-24 +41 72

2. Liverpool 32 22 5 5 88-39 +49 71

3. Manchester City 31 22 4 5 84-29 +55 70

4. Arsenal 32 19 7 6 56-37 +19 64

5. Everton 31 17 9 5 49-31 +18 60

6. Manchester United 33 17 6 10 56-38 +18 57

7. Tottenham Hotspur 32 17 5 10 40-44 -4 56

8. Southampton 33 13 9 11 50-44 +6 48