SERIE A

Ibrahimović je u 7. minuti asistirao strijelcu Nocerinu (njegov već deveti prvenstveni gol), a u 65. je sam zabio za otklanjanje svake neizvjesnosti
 afp

Nogometaši Milana pobjegli su nakon nedjelje i odigranih utakmica 27. kola talijanske Serije A na četiri boda prednosti Juventusu (57-53). Milan je ovog vikenda uzeo sva tri boda, a Juventus opet samo jedan...

Gostovao je Juventus kod Genoe, te je odigrao utakmicu bez golova. Nema Juve još niti jedan poraz u sezoni, ali 14 remija su definitivno uteg koji ih stišće. Inače, bio je ovo već peti neodlučeni prvenstveni ogled u zadnjih šest utakmica i to je prilično usporilo skupljanje bodova Conteove momčadi.

Milan je na San Siru pobijedio Lecce 2-0, a opet je junak njihovog uspjeha bio Zlatan Ibrahimović. U 7. minuti je asistirao strijelcu Nocerinu (njegov već deveti prvenstveni gol), a u 65. je sam zabio za otklanjanje svake neizvjesnosti.

Ibrahimović je sada, sa 19 golova, samostalno najbolji strijelac lige (drugi Di Natale ima 18), a samo podsjetimo da ovom prilikom Milan protiv Leccea nije morao proživljavati dramatične trenutke. U prvom dijelu sezone su, kao gosti, gubili kod Leccea na poluvremenu 3-0, ali su na kraju slavili 4-3.

U derbiju začelja Siena je u gostima pobijedila Cesenu 2-0 i tako je došla do prve ovosezonske pobjede na strani. Sada je samo Palermo u cijeloj ligi bez uspjeha na gostujućim travnjacima. Sieni su tri boda, u završnici ogleda, osigurali golovima Brienza i Bogdani.

Catania je pobijedila Fiorentinu 1-0 golom Lodija u 58. minuti iz jedanaesterca, dok su Atalanta i Parma podijelili bodove uz 1-1.