SERIE A

Nogometaši Fiorentine i Lazija ostvarili su gostujuće pobjede u susretima 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Napoli je remizirao kod Bologne (2-2), dok je Inter nastavio seriju loših rezultata izgubivši i od Genoe (0-1).

Fiorentina je deklasirala Cataniju 3-0, a sva tri gola 'viole' su zabile u prvom susretu. S dva gola se iskazao Alessandro Matri koji je u siječnju stigao na posudbu iz Milana, a strijelac je bio i Fernandez. Ante Rebić nije nastupio za goste.

Aktualni doprvak Napoli odigrao je u Bologni 2-2 primivši drugi pogodak u sudačkoj nadoknadi u trenucima dok je Bologna imala igrača manje. Domaćin je poveo u 37. minuti golom Rolanda Bianchija, međutim Napoli je u drugom dijelu uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Gonzalo Higuain (62-11m) i Jose Callejon (80). Kada je veznjak Bologne Panagiotis Kone isključen u 84. minuti činilo se kako će gosti osvojiti sva tri boda. Ipak, Bianchi je u samoj završnici drugom golom na utakmicu spasio Bolognu poraza. Josip Radošević je proveo svih 90 minuta na klupi gostiju.

Catania 0-3 Fiorentina (All Goals) 19... by ourmatch

Lazio je u 'ludoj' utakmici u Udinama pobijedio Udinese 3-2. Domaćin vodio 1-0 i 2-1, a od 54. minute imao i igrača više, no ipak je ostao bez bodova. Gosti su sva tri gola gola zabio s igračem manje nakon što je u 54. minuti isključen Ogenyi Onazi. Strijelci za rimski sastav bili su Antonio Candreva (63-11m), Andrea Lazzari (82-autogol) i Hernanes (90), dok su golove za Udiense zabili Antonio Di Natale (8-11m9 ui Emmanuel Agyemang Badu (68). Ivan Kelava, Frano Mlinar i Ivan Bubnjić utakmicu su pratili su s klupe Udinesea, dok Josip Elez nije ulazio u igru za pobjendičku momčad.

Bologna 2-2 Napoli (All Goals) 19.01 ourmatch.net by ourmatch

Inter je nastavio seriju loših rezultata i protiv Genoe izgubivši 0-1. Pogodak odluke zabio je Luca Antonelli u 83. minuti. Bio je to treći susret u nizu bez pobjede za sastav iz Milana i četvrti poraz ove sezone. Mateo Kovačić je igrao za Inter od 21. minute kada je zamijenio ozlijeđenog Alvareza, dok je Šime Vrsaljko odradio cijeli susret u domaćim redovima.

Genoa 1-0 Inter 19.01 ourmatch.net by ourmatch

Atalanta je pobijedila Cagliari 1-0, a Marko Livaja nije nastupio za pobjedničku momčad.

U posljednjem susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru teškom mukom pobijedio Veronu 1-0, a pogodak odluke postigao je Mario Balotelli iz jedanaesterca u 83. minuti.

Milan je pobjedu izborio s novim trenerom Clarenceom Seedorfom kojem je to bio debi na klupi 'Rossonera'.

Udinese 2-3 Lazio All Goals by all-goals

REZULTATI:

Atalanta - Cagliari 1-0 (Bonaventura 68)

Bologna - Napoli 2-2 (Bianchi 37,90 / Higuain 62-11m, Callejon 80)

Catania - Fiorentina 0-3 (Fernandez 25, Matri 28, 41)

Chievo - Parma 1-2 (Paloschi 15 / Cassano 27, Lucarelli 90+3)

Genoa - Inter 1-0 (Antonelli 83)

Sassuolo - Torino 0-2 (Immobile 25, Brighi 49)

Udinese - Lazio 2-3 (Di Natale 8-11m, Badu 68 / Candreva 63-11m, Lazzari 82-autogol, Hernanes 90)

Juventus - Sampdoria 4-2 (Vidal 18,41-11m, Llorente 24, Pogba 78 / Barzagli 38-autogol, Gabbiadini 69)

Roma - Livorno 3-0 (Destro 6, Strootman 36, Ljajić 78)

Milan - Verona 1-0 (Balotelli 83-11m)