BUNDESLIGA

VIDEO Mandžukić za Bayern zabio prvijenac u Bundesligi

Serija pogodaka Marija Mandžukića u dresu Bayerna se nastavlja! Prvo je zabio u Superkupu, potom u Kupu, a sada se u strijelce upisao i u Bundesligi
 AP

Njemački nogometni velikan Bayern rutinski je odradio gostovanje kod novog prvoligaša Greuther Fürtha ostvarivši na otvaranju sezone pobjedu 3:0, a drugi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Nova "devetka" bavarskog sastava zatresla je mrežu u 59. minuti. Bio je to Mandžukićev već četvrti gol ove sezone. Jedan je zabio Borussiji Dortmund u Superkupu, a dva u pobjedi 4:0 protiv Jahn Regensburg u njemačkom kupu. Mandžukić je protiv Furtha na terenu proveo 80. minuta nakon čega ga je zamijenio Claudio Pizarro. Golove za Bayern zabili su i Muller (43), te Robben (79)

Greuther Furth 0-2 Bayern Munich

Vezi mai multe video din sport

HSV je otvorio sezonu domaćim porazom od Nurnberga (0:1), a gol odluke je zabio Balitsch u 67. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević nije nastupio za HSV.

Greuther Furth 0-3 Bayern Munich

U petak je u prvoj utakmici 50. sezone njemačke Bundeslige prvak Borussia iz Dortmunda kao domaćin svladala Werder iz Bremena sa 2:1. Strijelci za Borussiju bili su Marco Reus (11) i Mario Goetze (81), dok je jedini pogodak za Werder postigao Theodor Gebre Selassie (75). Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Borussiju od 82. minute.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Stuttgart 1:0, a pogodak odluke postigao je Nizozemac Bas Dost u 90. minuti utakmice.

Dvije minute ranije Wolfsburg je imao jedanaesterac, no Vedad Ibišević je bio neprecizan. Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao je za Wolfsburg cijeli susret, dok je Srđan Lakić ostao na klupi.