UNITED NA +15

Golovima Leona Osmana i Nikice Jelavića Everton je na Goodison Parku sa 2-0 savladao Manchester City u 30. kolu engleskog nogometnog prvenstva

U posljednjem susretu subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na svom Old Traffordu svladao Reading sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Wayne Rooney u 21. minuti.

Ovom pobjedom vodeći Manchester United je povećao svoju prednost u odnosu na drugi Manchester City na 15 bodova, dok je Reading ostao pretposljednji, 19. s jednakim brojem bodova kao i posljednji QPR, dok za 17. Aston Villom, koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak zaostaje sedam bodova.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikica Jelavić bio je strijelac za Everton koji je u susretu 30. kola engleskog prvenstva na svom Goodison Parku svladao aktualnog prvaka Manchester City sa 2-0 (1-0).

Jelavić je u igru ušao u 90. minuti susreta, a u trećoj minuti nadoknade je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu nemoćnog Iana Harta za konačnih 2-0. Prvi gol za Everton postigao je Leon Osman u 32. minuti izvrsnim udarcem s više od 25 metara koji je odsjeo u samom gornjem desnom kutu Cityjeva gola.

Bio mu je to sedmi ovosezonski premierligaški gol, a prvi nakon 16. kola kada je zabio Tottenhamu.

EVE2CITY0 by Samu21213

Ovom pobjedom Everton je stigao na peto mjesto na ljestvici sa 48 bodova, jednim više uz utakmicu više od šestog Arsenala, dok je Manchester City drugi sa 59 bodova, 12 manje uz utakmicu više od vodećeg Manchester Uniteda.

Igrači Arsenala uzeli su vrijedna tri boda ove subote u utakmici 30. kola engleske Premierlige. Slavila je londonska momčad kod Swanseaja 2-0.

Nastavak je to uspješne mini-serije Wengerove momčadi koja se tako vratila na peto mjesto ljestvice, a podsjetimo da je tijekom tjedna Arsenal pobijedio kod Bayerna 2-0 u Ligi prvaka, što mu ipak nije donijelo prolaz u četvrtfinale.

U derbiju začelja je Aston Villa s 3-2 svladala Queens Park Rangers, a junak utakmice je bio 22-godišnji Belgijanac Christian Benteke koji je u 81. minuti zabio za konačan rezultat. I dok je u tih 90 minuta bilo pet pogodaka, na ogledu Stokea i West Bromwciha su mreže mirovale od prve do posljednje minute.

Premierliga, 30. kolo:

Manchester United - Reading 1-0 (Rooney 21)

Swansea - Arsenal 0-2 (Monreal 74, Gervinho 90+1)

Aston Villa - Queens Park Rangers 3-2 (Agbonlahor 45+3, Weimann 59, Benteke 81 / Jenas 23, Townsend 73)

Southampton - Liverpool 3-1 (Schneiderling 6, Lambert 33, Rodriguez 80 / Coutinho 45+1)

Stoke - West Bromwich 0-0

Everton - Manchester City 2-0 (Osman 32, Jelavić 90+3)

1. Manchester United 29 24 2 3 69-31 74

2. Manchester City 29 17 8 4 51-26 59

3. Tottenham 29 16 6 7 51-36 54

4. Chelsea 28 15 7 6 56-30 52

5. Arsenal 29 14 8 7 55-32 50

6. Everton 29 12 12 5 46-35 48