RUKOMET LP

Ciudad Real uvjerljivo pobijedio Zagreb

Manuel Štrlek bio je s 5 golova najbolji strijelac utakmice. Marin Šego upisao je 12 obrana na golu CO Zagreba
Zagreb, 041210.Arena, rukomet, liga prvaka.Croatia osiguranje - Bosna BH gas.Gyula Gal u napadu.Foto: Bruno Konjevic / CROPIX
 Bruno Konjevic / CROPIX

Rukometaši Ciudad Reala pobijedili su na svom parketu CO Zagreb s 30-20 (16-12) u ogledu 9. kola D skupine Lige prvaka.

Momčad hrvatskog prvaka, oslabljena neigranjem nekoliko igrača ( Horvat, Vukić, Kopljar, Škof), te s nedovoljno spremnim Ivanom Balićem, na kraju nije bila dorastao suparnik velikom španjolskom klubu. Imala je momčad Zagreba samo jedno vodstvo na utakmici, 5-4 u 11. minuti. Međutim, nakon toga je domaćin serijom 5-0 stigao do prednosti 9-5. Momčad Ivice Obrvana opet se uspjela približiti, ali su domaćini na odmor otišli s prednošću 16-12. CO Zagreb je najbolje odigrao početak drugog poluvremena, pa je uspio smanjiti zaostatak na samo jedan gol razlike, 17-16. Međutim, nakon toga je hrvatski prvak odigrao punih 14 minuta bez pogotka, pa je Ciudad Real konstantno povećavao svoju prednost, te je na kraju slavio s uvjerljivih 10 golova razlike.

Manuel Štrlek bio je s 5 golova najbolji strijelac utakmice. Marin Šego upisao je 12 obrana na golu CO Zagreba. Kod domaćina su Källman, Jurkiewicz i Guardiola postigli po četiri pogotka.

CO Zagreb će, po svemu sudeći, nastup u D skupini okončati na 3. mjestu, što znači da će u prvoj utakmici osmine finala biti domaćin.

U A skupini su tri vodeće momčadi, Kiel, Rhein-Neckar Löwen i Barcelona ostvarile očekivane pobjede.

Kiel je kao domaćin uvjerljivo dobio Pivovarnu Laško iz Celja sa 43-27 (23-16). Najefikasniji na utakmici bili su Fernandez kod domaćina i Marguč kod Celjana, obojica sa po 8 golova. Petar Metličić je za Celje zabio 4 gola, dok je Mirko Alilović upisao 9 obrana.

U domaćoj pobjedi Rhein-Neckar Löwena protiv poljskog Kielcea 29-27, Ivan Čupić nije se kod domaćina upisati u strijelce, dok je za goste Mirza Džomba postigao 4 gola. Sedmerce je izvodio 3-3. Domaćini su najveći posao obavili kada su nakon rezultata 24-24 napravili seriju 3-0 za vodstvo 27-24.

Barcelona je kao domaćin uvjerljivo svladala Chambery s 38-23, uz 8 pogodaka Victora Tomasa. Kod gostiju naš Damir Bičanić nije postigao niti jedan pogodak.