KARATE

Danil Domdjoni u zadnjim trenucima do brončane medalje na EP-u

Hrvatski reprezentativac u karateu Danil Domdjoni osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 67 kilograma na Europskom prvenstvu u Istanbulu, te tako stigao do prve medalje nakon tri godine.

U susretu za treće mjesto Domdjoni je nadvisio mađarskog predstavnika Yvesa Martiala Tadissija sa 2-1. Domdjoni je poveo, mađarski natjecatelj izjednačio jedanaest sekundi prije kraja, ali je tri sekunde prije završetka ostvario završni udarac vrijedan brončane medalje.

Jelena Kovačević nije uspjela u borbi za broncu (-55 kg), uspješnija je bila Španjolka Cristina Ferrer (2-0). Do 50 kg osamnaestogodišnja Monika Berulec minimalno je izgubila od znatno iskusnije Njemice Duygu Bugur (1-0). Susret za broncu u katama porazom je završila Vlatka Kiuk, izgubivši od Čehinje Veronike Miškove (5-0).

16. svibanj 2024 01:24