ZADNJA UTRKA U 2012.

Hirscheru pripao slalom u Madonni di Campiglio, Kostelić završio na odličnom 10. mjestu!

Kostelić je nakon osmog mjesta u Leviju i 16. u Val d'Isereu ponovo došao do bodova u slalomu, no ponovo se nije uspio umiješati u borbu za pobjedničko postolje
 Drago Sopta/CROPIX

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 10. mjesto na slalomu Svjetskog kupa u talijanskoj Madonni di Campiglio, dok se drugi hrvatski predstavnik na trećem slalomu sezone Dalibor Šamšal nije plasirao u drugu vožnju. Pobjeda je pripala Austrijancu Marcelu Hirscheru.

Kostelić je nakon osmog mjesta u Leviju i 16. u Val d'Isereu ponovo došao do bodova u slalomu, no ponovo se nije uspio umiješati u borbu za pobjedničko postolje. Nakon prve vožnje, koju je postavio njegov otac Ante bio tek 19., no u drugom nastupu ipak je bitnije popravio plasman. Na koncu je imao više od tri sekunde zaostatka za Hircherom koji je stigao do 13. pobjede u karijeri. Drugi je bio Nijemac Felix Neureuther, dok je treće mjesto iznenađujuće osvojio Japanac Naoki Yuasa koji je nakon prve vožnje bio tek 26.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 614 bodova, Hircher je drugi sa 560 bodova, dok je na trećem mjestu Amerikanac Ted Ligety sa 537 bodova. Kostelić je na 13. mjestu sa 168 bodova.

U poretku slalomaša vodi Hircher sa 240 bodova ispred Šveđanina Andrea Myhrera sa 200 i Nijemca Neureuthera sa 196 bodova. Kostelić je deveti sa 73 boda.

Iduća utrka skijaša je spust u Bormiju 29. prosinca.