SP ATLETIKA

Lisa Stublić 27. u maratonu, sve medalje u Keniji

Sve tri medalje završile su u rukama Kenijki. Zlatna je otišla Edni Mgeringwony Kiplagat, pobjednici Njujorškog maratona iz prošle godine

U južnokorejskom Daeguu započelo je 13. po redu Svjetsko prvenstvo u atletici. Već u prvoj disciplini nakon službenog otvaranja, maratonu, nastupila je hrvatska predstavnica Lisa Christina Stublić. Ona je na kraju u finalu zauzela 27. mjesto s vremenom 2h36.41. Puno je to slabije od njenog i hrvatskog rekorda (2:30.46) kojim je ove godine u travnju pobijedila na natjecanju u Linzu.

Inače, sve tri medalje završile su u rukama Kenijki. Zlatna je otišla Edni Mgeringwony Kiplagat, pobjednici Njujorškog maratona iz prošle godine, koja je prevledala rani pad u utrci i slavila u vremenu 2h28.43.

Srebro je osvojila Priscah Jeptoo, a broncu Sharon Jemutai Cherop.