SENZACIJA U ŠVICARSKOJ

Mikaela Siffrin briljatnom drugom vožnjom uzela Mali globus i bacila Maze u očaj!

Da je velika šampionka u subotu je dokazala 18-godišnja američka skijašica, slalomska specijalistkinja Mikaela Shiffrin...

Posljednja, 11. slalomska utrka Svjetskog kupa skijašica, održana u švicarskom Lenzerheideu, pripala je na kraju Amerikanki koja je na finale sezone stigla sa sedam bodova zaostatka za Slovenkom Tinom Maze. Iako je nakon prve vožnje za prvoplasiranom Črnjankom zaostajala sekundu i 17 stotinki, u drugoj je pokazala da je već sad najbolja slalomašica na svijetu. Jedina je odradila utrku ispod 57 sekundi, što je fantastično postignuće, osobito s obzirom na donji, vrlo zahtjevan dio staze.

Maze nije uspjela sačuvati golemu prednost. Njezino je vrijeme bilo sekundu i po sporije, tako da joj je na kraju pripalo tek treće mjesto s 35 stotinki ukupnog zaostatka.

Druga je, s dvadeset stotinki zaostatka za američkom tinejdžerkom, završila Austrijanka Bernadette Schild.

Bila je ovo Shiffrin četvrta ovosezonska pobjeda (i četvrta ukupno) u 11. slalomskoj utrci sezone. U Schladmingu je prošlog mjeseca osvojila također zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu.

Slovenki ostaje mala utjeha: s 23. ovosezonskim postoljem u Svjetskom kupu nadmašila je rekod slavnog Austrijanca Hermanna Maiera, koji se u sezoni 1999/2000 na postolje u elitnoj klasi penjao 22 puta.