FORMULA 1, VN JAPANA

VIDEO, FOTO: HAMILTON SLAVIO U SUZUKI Pobjedu Britanca zasjenila teška nesreća Bianchija

Ključni trenutak utrke koju je obilježila jaka kiša dogodio se u 29. krugu kad je Hamilton izvrsnim potezom pretekao Rosberga - nakon toga više nije ispuštao vodeću poziciju...
SUZUKA, JAPAN - OCTOBER 05: Lewis Hamilton of Great Britain and Mercedes GP drives during the Japanese Formula One Grand Prix at Suzuka Circuit on October 5, 2014 in Suzuka, Japan. (Photo by Clive Rose/Getty Images)
 Clive Rose / 2014 Getty Images

Britanski vozač Formule 1 Lewis Hamilton (Mercedes) u nedjelju je po kišnom vremenu pobijedio na utrci za VN Japana u Suzuki. Hamiltonu je to osma pobjeda ove sezone i prva na stazi u Suzuki.

Drugo mjesto osvojio je Hamiltonov momčadski kolega Nijemac Nico Rosberg, a treći je bio Sebastian Vettel (Red Bull).

Utrka je prekinuta nakon 46 od predviđena 53 kruga, i to zbog udesa koji je doživio Francuz Jules Bianchi (Marussia), koji je, po prvim informacijama, zadobio teške ozljede glave te je prebačen u bolnicu.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva vodi Hamilton sa 266 bodova, a slijede Rosberg sa 256 i Australac Daniel Ricciardo (Red Bull) sa 193 boda, koji je danas bio četvrti.