NIŠTA OD ČUDA

Zagreb opet statirao u završnici i ostao bez Final Foura Lige prvaka!

Rukometaši Zagreba ipak nisu dohvatili polufinale Lige prvaka. Hrvatski prvak se dobro držao punih 40 minuta, ali onda su domaći pojačali obranu i odjurili na 33-27
 Drago Sopta/CROPIX

Čudo i Kielu nije se dogodilo. Hrvatski prvak CO Zagreb nije se uspio plasirati na rukometni Final Four. Nakon remija u Zagrebu (31-31), njemački prvak pobijedio ih je 33-27 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Gostujuća momčad držala se punih 40-ak minuta, no zatim su Nijemci iskoristili njihovu slabost i niz teških pogrešaka u napadu. Odlijepili su se na razliku od pet pogodaka i zatim utakmicu mirno priveli kraju.

Slavko Goluža krenuo je u utakmicu s Josipom Valčićem, bez Ivana Balića, držao je i Gojuna u napadačkoj fazi igre. Čuvao je našeg najboljeg igrača koliko je mogao, no ubrzo ga je morao poslati na teren. Igrali s Balićem ili bez njega, u prvom su dijelu Zagrepčani odlično parirali najboljoj momčadi svijeta. Iako su i sami napravili preveliki broj tehničkih pogrešaka, opet su pokazali da “zebre” nisu neranjive. Od minusa od tri pogotka u 21. minuti odigrali su odlično i izjednačili tri minute prije odlaska na odmor (13-13). Imali su opet dva razlike, šteta je što je nisu povećali kao u Zagrebu pa im se prednost istopila te su momčadi u svlačionicu otišle s egalom (16-16).

Samo je 30 minuta dijelilo Zagrepčane od povijesnog i premijernog plasmana na Final Four. Oporavljeni Manuel Štrlek bio je odličan u tom prvom dijelu sa šest pogodaka, četiri je s druge strane terena dodao kapetan Zlatko Horvat (tri iz sedmeraca). Odličnu je rolu ponovno odradio i Marin Šego na vratima sa svojih osam obrana. Bio je Šego najbolji protiv Kiela i u Zagrebu.

Šteta je samo što je mladi Lovro Šprem zapucao dva čista zicera koja mu je skinuo Thierry Omeyer jer bi Zagreb na odmor otišao s prednošću.

Igra živaca započela je u nastavku, nije bilo lako ni jednima ni drugima jer su se nastavile nizati obostrane pogreške. Tko će zadržati hladnije glave, taj bi mogao pobijediti?! Utakmica uopće nije ličila na borbu najskuplje i najbogatije momčadi na svijetu, ktome još i domaćina i autsajdera koji ima samo jednu pravu i udarnu postavu.

Upravo ta širina domaće momčadi donijela im je ipak novu izraženiju prednost od tri pogotka nakon nešto više od deset minuta igre u nastavku. Nažalost, grešaka je u igri Zagrebove momčadi i dalje bilo zaista previše, da bi se nadvisio tako moćan suparnik. Henrik Lundström iskontrirao ih je u drugom dijelu, Jicha je proigrao i Šego je na vratima bio nemoćan.

Zagreb je završio europski put i sada im predstoji mučno preslagivanje kadra za sljedeću sezonu. Ova je, unatoč ovom porazu, bila iznimno uspješna. Bolja nego nekoliko posljednjih u nizu. Svaka čast, da je bilo malo više sreće pri ždrijebu, Zagreb bio igrao završni turnir četvorice. Ovako, Kuiel je bio prevelika prepreka. Možda će se sve bolje posložiti sljedeće sezone. P. Žukina

Osim Kiela, na Final Four (26. i 27. svibnja u Kölnu) plasirali su se očekivano Kopenhagen i Atletico Madrid te, gotovo je nevjerojatno - Füchse iz Berlina s našim Denisom Špoljarićem i Ivanom Ninčevićem. Berlinčani su u prvoj utakmici protiv Ademar Leona (Venio Losert) izgubili 11 razlike (23-34), ali su uzvratili istom mjerom s istom razlikom, ali i manje primljenih pogodaka kod kuće (29-18).

KIEL - ZAGREB 33:27

Kraj utakmice.

60. minuta - Jicha je opet pogodio.

58. minuta - Opet je 5 razlike za Kiel, Ilić je uspješan iz sedmerca.

57. minuta - Balić je na tren svojim pogotkom vratio nadu Zagrebu za povratak u utakmicu, ali već u idućem napadu ponovo je pogodio Jicha.

56.minuta - Jicha je pogodio s krilne pozicije, a iz polukontre je za Zagreb bio uspješan Kopljar

55. minuta - Još jednom je uspješan T. Valčić.

53. minuta - Palmarssonov novi pogodak za Kiel, za Zagreb je pogodio T. Valčić

50. minuta - Kiel sada lagano dolazi do pogodaka, povećali su razliku na šest, Horvat je smanjio.

49. minuta - Nova pogreška Kopljara otvorila je novu kontru za domaćina iz koje je pogodio Lundstrom, za do sada najveću prednost od 5 pogodaka.

48. minuta - Andersonov pogodak za povećanje prednosti Kiela, Goluiža je morao zatražiti minutu odmora.

47. minuta - Treći pogodak za redom postigao je Jicha, za plus 4, na plus tri je smanjio Marić

46. minuta - Opet je Jicha pogodio, ovaj put s krila.

44. minuta - Šego je obrani udarac Jiche, ali mu se lopta odbila u ruke i iz druge je prilike pogodio. Na drugoj strani uspješan je bio Horvat

43. minuta - Kiel je došao do prednosti od tri pogotka, u idućem napadu smanjio je Špiler.

41. minuta - Štrlek je vratio Zagreb u igru.

39. minuta - Lundstrom je iz kontre donio Kielu prednost od dva pogotka.

38. minuta - Opet je Narcis pogodio, ovog puta za vodstvo domaćina.

36. minuta - Narcis je prevario obranu Zagreba za još jedno izjednačenje.

35. minuta - Prvi pogodak Balića za prednost Zagreba 18:17

33. minuta - Uspješan je bio Anderson s krila.

32. minuta - Kopljar je u prvom napadu 2. poluvremena izgubio loptu i otvorio kontru Kiela iz koje nije pogodio Narcis. U idućem napadu Kopljar se iskupio i pogodio za novo vodstvo.

Počelo je 2. poluvrijeme.

Kraj 1. poluvremena.

29. minuta - Jicha je vrati prednost na stranu Kiela, a potom je Štrlek na asistenciju Špilera vratio sve na početak.

28. minuta - Zagreb će gotovo do kraja poluvremena igrati s igračem manje, isključen je Kopljar.

28. minuta - Ahlm je strijelac za novo izjednačenje.

27. minuta - Novi sedmarac za Zagreb, Horvat je uspješan za novo vodstvo.

26. minuta - Igra se gol za gol.

25. minuta - Zagrebaši se nisu s igračem više uspjeli obraniti, pogodio je Palmarsson.

24. minuta - Horvat je opet pogodio iz sedmerca, Zagreb ima igrača više.

24. minuta - Ilić je uz dosta sreće došao u priliku i iskoristio je za izjednačenje rezultata.

23. minuta - Ahlm je smanjio prednost. U sljedećem napadu pogodio je Kopljar.

21. minuta - Marić se izborio za mjesto na šest metara i pogodio, zatim su igrači Kiela napravili prekršaj u napadu, a to je iskoristio Štrlek i pogodio za plus dva Zagreba.

21. minuta - Anderson je opet bio u kontri, ali ovog je puta Šego obranio.

20. minuta - Još jedna kontra iz koje je pogodio Štrlek.

17. minuta - Iskorištena je po jedna kontra s obje strane, prvo je uspješan bio Sprenger, a zatim za Zagreb Štrlek.

15. minuta - Narcis je opet u solo akciji pogodio za Kiel.

14. minuta - Horvat je pogodio iz sedmerca.

13. minuta - Zagreb će iduće dvije minute imati igrača više, isključen je Anderson.

12. minuta - Kiel je iskoristio dvije pogreške igrača Zagreba i s dva brza pogotka vratio prednost.

10. minuta - Pogodio je Gojun za izjednačenje, a u idučem napadu je Šprem propustio priliku iz kontre da dovede svoju momčad u vodstvo.

9. minuta - J. Valčić je pogodio za smanjenje prednosti.

7. minuta - Zagrebaši su izgubili loptu i otvorili Kielu priliku za pogodak iz kontre, koju je Anderson i iskoristio.

6. minuta - Prvo je Kopljar pogodio iz vana za izjednačenje, a potom je Anderson vratio prednost Kielu.

4. minuta - Narcis je u solo prodoru donio prednost domaćinu.

Utakmica je počela.

Sparkassen Arena. Suci: Din i Dinu (Rumunjska); Delegat EHF Mulleners (Belgija).

KIEL: Omeyer - Klein, Sprenger - Ahlm - Jicha, Narcisse, Anderson.

Klupa: Palicka, Lundstrom, Reichmann, Ilić, Zeitz, Kubes, Palmarsson; Trener Alfred Gilsasson

CO ZAGREB: Šego - Vukić, Horvat - Marić - T. Valčić, Balić, Kopljar.

Klupa: Pešić, Šprem, Štrlek, Matulić, Brozović, Gojun, Špiler, J. Valčić, Šebetić; Trener Slavko Goluža.

09. svibanj 2024 12:22