SJAJAN START U MIAMIJU

Čilić pobjedom započeo nastup, Dodig ispao

AFP PHOTO/MANAN VATSYAYANA

Hrvatski tenisač Ivan Dodig, 54. igrač svjetske ljestvice, nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP Masters 1000 turnira koji se igra u Miamiju…

Bolji je u 2. kolu poslije dva sata i osam minuta igre bio 20. nositelj, Amerikanac John Isner, sa 4-6, 7-5, 7-6(5). Imao je Dodig veliku priliku za pobjedu u ovom meču s obzirom da je imao prednost breaka i u drugom i u trećem setu, ali sve mu to nije bilo dovoljno.

U prvom je setu Međugorac oduzeo servis suparniku u trećem gemu i potom mirno sačuvao prednost, ne dopustivši Isneru nijednu priliku za break. I drugi je set Dodig otvorio sjajno, ponovno s obratom u trećem gemu, ali Amerikanac mu je uzvratio na isti način u osmom gemu, a potom mu kod 6-5 još jednom oduzeo servis i izjednačio na 1-1 u setovima.

U odlučujućoj je dionici Isner prvi došao do breaka, ali Dodig se vratio, a onda kod 5-5 kreirao novi obrat i došao na prag pobjede. Međutim, u sljedećem je gemu izgubio svoj servis, a nakon toga pao i u tie-breaku.

Bio je ovo, inače, prvi međusobni dvoboj ovih tenisača.