policija upozorava

Osječani preko interneta kupovali auto u Njemačkoj pa ostali bez 10.000 eura

Policija navodi da traga za nepoznatim počiniteljima koji su tvrtku iz Osijeka ‘olakšali‘ za velik iznos

Automobili, ilustracija

 Profimedia
Policija navodi da traga za nepoznatim počiniteljima koji su tvrtku iz Osijeka ‘olakšali‘ za velik iznos

Osječko-baranjska policija traga za napoznatim prevarantima koji su tvrtku s osječkog područja u fiktivnoj trgovini automobilima iz Njemačke oštetili za deset tisuća eura, izvijestili su u četvrtak.

Tvrtka s područja Osijeka se tijekom kolovoza javila djelatnicima nepoznate tvrtke u Njemačkoj, a povodom oglasa objavljenog na internetu, u kojem se oglašava prodaja osobnih automobila.

Nakon dogovora o kupnji pet osobnih automobila tvrtka je uplatila predujam od deset tisuća eura. Nepoznati prevaranti su nakon toga prekinuli komunikaciju, obrisali oglase, a osobne automobile nisu isporučili, niti su vratili novac.

U policiji navode kako tragaju za nepoznatim počiniteljima.

Također upozoravaju građane na sve učestalije prijevare koje se događaju tijekom online kupovine putem interneta te ih pozivaju da na internet stranici CARNET-ov Nacionalni CERT, putem poveznice https://iffy.cert.hr, prije ili prilikom online kupovine, mogu provjeriti ima li internetska trgovina obilježja lažnog weba.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. studeni 2025 10:25