Nakon što su prije desetak dana na salonu automobila u Parizu predstavili svoj novi artikl, čelnici korejskog Hyundaija u Dubrovniku su okupili tristotinjak svjetskih novinara kako bi im detaljnije približili svoj plan ulaska među gradske monovolumene.
Uspješan dizajn
Model ix20, s kojime probijaju led u spomenutom segmentu, nastao je na platformi Hyundaija i20, a glavni konkurenti na tržištu bit će mu Nissan Note, Opel Meriva te pripadnik istog koncerna Kia Venga. Premda su do prije nekoliko godina Korejci muku mučili s dizajnom svojih automobila, danas je situacija osjetno drugačija. Najnoviji dokaz je i njihov novi minivan koji se vizualnim rješenjima uvelike oslanja na atraktivni model ix35.
Skladne, pomalo agresivne linije prednjeg stražnjeg dijela osigurat će mu trenutnu prepoznatljivost, a predznak monovolumen svakako će osvojiti kupce kojima je funkcionalnost i prostranost na prvome mjestu. Premda je limitiran gabaritima od 4,1 metra duljine, unutrašnjost korejskog noviteta iznenađujuće je prostrana. Ključni element je veliki međuosovinski razmak od 2,62 metra zahvaljujući kojemu svih pet putnika ima dovoljno mjesta za smještaj čak i na duljim relacijama.
Puno prostora
Uz neobično puno prostora za ovakav automobil, već na prvi pogled vrlo dobar dojam ostavlja i kvaliteta materijala korištenih u unutrašnjosti. Udobna sjedala, mnoštvo pretinaca te pametno raspoređeni elementi na središnjoj konzoli putnicima olakšavaju boravak u automobilu. Novost je i petogodišnje jamstvo s neograničenim brojem kilometara, petogodišnje mobilno jamstvo te pet godina besplatnih pregleda.
Hyundai ix20 u Hrvatsku stiže s dva benzinska i dva dizelska motora u rasponu snage od 77 do 125 KS, a ponudu mjenjača činit će ručni s pet i šest te automatik s četiri brzine koji je dostupan kod snažnijeg benzinca. Slabiji 1.4-litreni benzinac nudi snagu od 90 KS, snažniji 1.6-litreni benzinac 125 KS, a dizelaši obujma 1.4 litre imaju 77, odnosno 90 KS te 220 Nm okretnog momenta. Neslužbeno, cijena će biti manja od Kije Venge (oko 14.300 eura).
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....