MOTO GP, VALENCIA

Casey Stoner četrdesetom pobjedom u karijeri postao novi svjetski prvak u klasi MotoGP!

Nezaustavljivi Casey Stoner svojom novom pobjedom osvojio je Svjetsko prvenstvo u motociklizmu u klasi MotoGP, što mu je drugi naslov u ovoj klasi.

Stoner je tijesnom pobjedom na današnjoj posljednjoj utrci sezone sa prednošću od petnaest tisućinki ispred Yamahinog vozača Bena Spiesa osvojio naslov prvaka. Talijan Dovizioso je trećim mjestom osigurao i svoje treće mjesto na ljestvici ukupnog poretka. Stoneru je ovo deseta pobjeda u sezoni, tridesettreća u klasi MotoGP, te ukupno 40.-ta u karijeri. Australac je po drugi puta osvojio prvenstvo u klasi MotoGP, te su mu to jedini naslovi prvaka u Svjetskom prvenstvu.

Michelle Pirro je startom sa pole pozicije uspio doći do svoje prve pobjede u karijeri u klasi Moto2. Drugo mjesto osvojio je Finac Kallio, a treće njegov momčadski kolega na Suteru Aegerter. Svjetski prvak u klasi GP2 Stefan Bradl izletio je sa staze u ranoj fazi utrke sa sedmog mjesta.

Pobjedu u klasi 125 ccm odnio je Španjolac Viñales na Apriliji. Drugom pozicijom na današnjoj utrci, dvadesettrogodišnji Španjolac Nicolas Terol iz momčadi Bankia Aspar Team, postao je svjetski prvak u klasi 125 ccm. U karijeri je postigao 13 pobjeda, od kojih čak osam u ovoj sezoni, tridesetčetiri puta se penjao na pobjedničko postolje te je osam puta startao sa prve pozicije. Treće mjesto je pripalo Faubelu, također na Apriliji.