Zaboravite radare, presretače i prometne policajce, München ima novog "šerifa" u gradu, a njegovo ime je Andreas. Dok većina nas muku muči s traženjem mjesta za parking svog limenog ljubimca, ovaj je čovjek pretvorio svoje kvartovske šetnje u pravu križarsku vojnu protiv svih koji su se usudili "samo na minutu" parkirati na nogostup ili biciklističku stazu, piše Focus Online.
Andreas ne štedi nikoga. Njegova statistika je brutalna: samo u ovoj godini prijavio je nevjerojatnih 1147 vozača! Dok vi možda oprostite pokoji centimetar krivog parkiranja, Andreas vadi mobitel, bilježi tablicu, dokumentira prekršaj i šalje fotke policiji. Njegova preciznost? Kirurška. Njegova učinkovitost? Zastrašujuća.
Ovakva revnost, naravno, ima cijenu. Njegova i okolne ulice pretvorile su se u pravo bojno polje. Andreas priznaje da više ne spava mirno: noći provodi u napetosti, a prijetnje susjeda postale su njegova svakodnevica. Neki ga gledaju kao heroja koji uvodi red u prometni kaos, dok ga drugi vide kao "cinkaroša" koji je izgubio kompas.
Unatoč strahu, verbalnim napadima i pritisku okoline, on ne odustaje. Njegov odgovor na sve prijetnje? Hladno i prkosno: "Isplati se!"
Ovaj slučaj otvara vječno pitanje: gdje završava građanska dužnost, a počinje patološka opsesija? Jedno je sigurno: u Münchenu danas nitko ne parkira bez da provjeri ne viri li iz nekog grma Andreas s upaljenom kamerom.
Ako ste ikada mislili da je vaš susjed naporan jer vam zauzme 10 centimetara mjesta, sjetite se Andreasa. U usporedbi s njim, vaš susjed je prava dobričina.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....