Ne može se poreći da je vrtlarstvo zanimanje koje postavlja mnoga pitanja. Bilo da ste novi u tome ili ste iskusan profesionalac, veliki projekti kao što su uređenje krajolika ili planiranje vrta od nule zahtijevaju puno informacija, u čemu vam krajobrazni arhitekt ili dizajner može pomoći, ako ga imate. Međutim, ako ga nemate, ove aplikacije su iznimno korisne budući da rješavanju gotovo sve probleme i nedoumice, kako velike tako i one manje poput identifikacije biljaka ili zabrinutosti oko cvijeća.
Danas postoje aplikacije za sve, pa i za vrtlarenje koje neizmjerno olakšavaju suočavanje s bogatim svijetom vrta. Bez obzira imate li gradski vrt, vrt na vikendici ili mali vrt, ovi alati od velike su pomoći kada je riječ o planiranju i sadnji. Osim toga, redovito se objavljuju nove aplikacije, stoga pregledavajte do mile volje dok ne nađete onu savršenu za svoje potrebe i nastavite provjeravati da vidite što je novo.
Kome se bolje obratiti za savjet nego engleskom Royal Horticultural Societyju (RHS)? Tamošnji stručnjaci izradili su aplikaciju za pomoć korisnicima u sadnji, uzgoju i žetvi voća, povrća i začinskog bilja, s jednostavnim savjetima i korisnim alatima koji će vam pomoći da ostanete u toku s vrtlarskim zadacima. Uz to, aplikacija je besplatna.
2. Leafsnap
Kao što naziv odaje, ova se aplikacija može koristiti za prepoznavanje biljke na temelju lišća. Ogromna biblioteka detaljnih snimaka izbliza pomoći će vrtlarima željnim znanja da povećaju svoju bazu podataka o biljkama putem aplikacije koju su razvili Sveučilište Maryland, Institut Smithsonian i Sveučilište Columbia. Idealna je za botaničare početnike.
3. My Soil
Ova aplikacija analizira vaše tlo kako bi odredila uvjete sadnje, a zatim daje savjete o tome koje će biljke biti najbolje u vašem vrtu. Neophodna je za početnike i sve vas koji želite posaditi određenu vrstu, ali niste siguran kako će proći.
Svatko tko želi uzgajati vlastito povrće, posaditi biljni vrt ili voće trebao bi potražiti Garden Plan Pro. Jednostavno ucrtajte svoj vrt u aplikaciju i vaše planiranje površine za sadnju može početi. Aplikacija daje stručne savjete za plodored i analizira lokalne vremenske uvjete uz optimalne datume sadnje i žetve.
5. Smartplant
Dakle, zasadili ste svoj vrt biljkama i ne znate što dalje treba raditi? Uđite u Smartplant aplikaciju koja će vam pomoći u prepoznavanju biljaka, ali što je još važnije, možete je koristiti za izradu kalendara njege za sve biljčice koje se nalaze u vašem vrtu s i personaliziranim savjetima o tome kako pomoći da sve procvjeta. Korisnici također mogu razgovarati sa stručnjacima za dodatne savjete.
6. iScape
Usmjerite svog unutarnjeg krajobraznog vrtlara korištenjem AR-a ili prijenosom slike vašeg vanjskog prostora, a zatim vizualizirajte rezultat dodavanjem svih elemenata dizajna od cvjetnih gredica do popločavanja i biljaka. Sjajna aplikacija za svakoga tko želi sam obnoviti vrt ili surađivati s timom jer se svi planovi mogu dijeliti.
7. Home Outside
Prilagođenija onima s malo više iskustva, Home Outside je aplikacija koja vam omogućuje prikaz dizajna na isti način na koji bi to učinio profesionalac, koristeći ručno nacrtane elemente umjesto proširene stvarnosti. Ovaj briljantan alat iznimno je koristan pri planiranju boje koju želite po svom vrtu.
8. Home Design 3D Outdoor & Garden
Još jedna dobra aplikacija za planiranje dizajna vrta. Ključ je u nazivu - Home Design 3D, a omogućuje vam iscrtavanje dimenzija vašeg prostora i gradnju, dodajući sve, od šupa do biljaka i namještaja. Imajte na umu da vam besplatna verzija ne dopušta spremanje dizajna, tako da se isplati kupiti aplikaciji ako planirate izraditi svoj konačni dizajn u njoj.
9. Garden Tags
Garden Tags je aplikacija koja se koristi nakon što je vaš vrt posađen. Osim identifikacije biljaka, sadrži savjete za uzgoj i upute za njegu biljaka tako da možete zabilježiti svaku biljku i biti sigurni da se o njoj pravilno brinete. Zamislite ga kao neku vrstu planera i tragača za sve što živi u vašem vrtu.