ATRAKTIVNA NEKRETNINA

Luksuzna kuća s bazenom prvi red do mora na top lokaciji ide na bubanj, cijena je daleko ispod vrijednosti

Diklo

 /GOOGLE MAPS
Prva licitacija starta 4. studenoga, a jamčevina od 60.266,67 eura uvjet je za ulazak u nadmetanje
Prva licitacija starta 4. studenoga, a jamčevina od 60.266,67 eura uvjet je za ulazak u nadmetanje

Kuća s bazenom u zadarskom Diklu uskoro će se naći na javnoj dražbi. Riječ je o kući od 151 četvornog metra, s bazenom od 20 kvadrata i pripadajućim dvorištem površine 133 četvorna metra. Ukupna površina svih dijelova nekretnine iznosi 304 četvorna metra. Nekretnina se prodaje u ovršnom postupku koji pred Općinskim sudom u Zadru traje još od 2015. godine.

Sud ju je procijenio na 602.666,66 eura, no na prvoj elektroničkoj javnoj dražbi, koja počinje 4. studenoga u 9 sati, a završava 19. studenoga u 8:59 sati, najniža prihvatljiva cijena bit će 482.133,33 eura. Nadmetanje se provodi putem FINA-e, a dražbeni korak iznosi 1350 eura.

No, za sudjelovanje na dražbi treba imati popriličan iznos na raspolaganju. Jamčevina iznosi 60.266,67 eura, odnosno deset posto procijenjene vrijednosti nekretnine, a rok za uplatu je 26. listopada 2026. godine.

Država prodaje ‘stan‘ od 11 kvadrata u Zagrebu, nema ni WC ni vodu: Pogledajte koliko traže za njega

Kupac koji na dražbi ponudi najviši iznos kupovninu mora položiti u roku od 60 dana od zaključenja nadmetanja, na poseban račun i uz podatke koje će sud navesti u zaključku o dosudi nekretnine. Poreze i pristojbe povezane s prodajom snosi kupac.

image

Diklo, Zadar

/OSS

Što ako se ne proda?

Ako na prvom nadmetanju ne bude valjane ponude, može uslijediti druga elektronička javna dražba. Tada bi najniža prihvatljiva cijena iznosila 361.599,99 eura.

To je 60 posto sudski utvrđene vrijednosti nekretnine. U odnosu na procjenu od 602.666,66 eura, razlika je 241.066,67 eura.

Na prvoj dražbi početna cijena iznosi 482.133,33 eura, odnosno 80 posto utvrđene vrijednosti nekretnine.

Još kratko u prodaji: Ljetni broj magazina D&D potražite na kioscima i u trgovinama diljem Hrvatske!

Kuća nije slobodna od osoba i stvari

U FINA-inom Očevidniku posebno je navedeno da nekretnina nije slobodna od osoba i stvari.

Zainteresirani kupci mogu dobiti podatke o nekretnini i zatražiti njezino razgledavanje od Općinskog suda u Zadru. Za to je potrebno prethodno uplatiti predujam, čiji se iznos priopćuje zainteresiranom kupcu. Nakon uplate sud će, ako je razgledavanje moguće, odrediti termin uz sudjelovanje sudskog ovršitelja.

Inače, ovršni postupak pokrenut je još 2015. godine radi naplate potraživanja povezanog s kreditnim odnosom. Tijekom godina mijenjali su se vjerovnici, a u prosincu 2024. godine kao novi vjerovnik u postupku pojavio se Josip Klemm.

Nakon više od deset godina, postupak je stigao do prodaje nekretnine koja se sada nudi putem sudske e-dražbe.

Inače, kuće u Diklu koje se oglašavaju kao prvi red do mora trenutno dosežu cijene od oko milijun eura i više, no riječ je o oglašenim, a ne realiziranim cijenama.

image

U prodaji je ljetni broj magazina Dom&Dizajn!

D&D/
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. rujan 2026 15:19