Čak će i najgorljiviji ljubitelji ljeta priznati da ima nešto lijepo u jeseni. Svima nam je prva asocijacija ušuškavanje u toplu dekicu na udobnom kauču s čajem ili kavom u ruci, dobra knjiga i opuštanje. Iako u užurbanom svijetu takvih trenutaka, nažalost, nemamo previše, svakako ih zbog toga još više cijenimo.
Za cjeloviti jesenski, ali i zimski ugođaj u dnevnom boravku potrebno je unijeti nekoliko izmjena, a sve kako bi ova najkorištenija prostorija doma postala prava cozy oaza koja poziva na slow living i punjenje baterija.
Cozy u ovom slučaju znači ugodno, sigurno, daleko od svih stresova i s dovoljno vremena za povezivanje s najbližima ili samim sobom, što god vam bilo ugodnije.
Dovoljno je promijeniti samo nekoliko detalja da dobijete boravak koji poziva na odmor, a to se uglavnom odnosi na dekice, jastučiće, pravilan izbor rasvjete ili nešto veći zahvat koji mijenja sve – odabir nove udobne sofe ili fotelje. Bez obzira na to je li vaš dnevni boravak velik ili malen, oba mogu vrlo lako postati više stylish.
Krenimo od onog očitog, uklapanjem što više tekstilnih elemenata, jastučića, dekica, tepiha u vaš boravak. Ključno je da oni budu različitih tekstura, na primjer debele vunene dekice, baršunasti jastuci i plišani nadtepih u koji možete uvaliti svoja stopala.
Slojevitost je ovdje vrlo važna jer čini prostor vizualno zanimljivim te dodaje toplinu i mekoću. Nonšalantno prekrijte dio sofe debelom dekom, dodajte nekoliko predimenzioniranih jastuka i stavite debeli tepih umjesto ljetnog jutenog i rezultat će odmah biti tu.
Obratite pažnju na dio uređenja koji je i dalje nepravedno zapostavljen, a to je rasvjeta. Upravo ona ima ključnu ulogu u tome kakav ugođaj odašilje vaš dnevni boravak. Klasično svjetlo na stropu sobe definitivno je prejako za prostoriju koja mora biti cozy, pa radije odaberite miks podnih lampi, manjih stolnih i galerijskih zidnih. Tu je i bonus trik za ultimativan osjećaj tople udobnosti – svijeće. Dobar izbor su one bez mirisa, ali još više će na ugođaju dati miris vanilije ili cimeta čija sezona upravo počinje.
No, sve ovo ranije navedeno ima malo smisla ako se nemate gdje zavaliti i dobro odmoriti nakon radnog dana. Udobna sofa, kutna garnitura, kauč ili fotelja jednostavno je neizostavna.
Comfortness je naziv nove kolekcije Natuzzija, a posvećen je upravo nenadmašnoj udobnosti dostupnoj svima. Teško je izdvojiti samo nekoliko preudobnih sofa iz njihove ponude, ali potpuno nas je oduševila Amama. Ona traži velik, otvoren prostor jer je osmišljena kao fokalna točka svih velikih obiteljskih druženja. Sofa je dvostrana, što je totalni gamechanger, možete imati odvojene grupice ljudi na istom komadu namještaja.
Udoban dnevni boravak traži zaobljene, meke linije, a ne strogu pravocrtnost. Na prvi pogled nas je osvojio trosjed Infinito koji nema baš niti jednu ravnu liniju, a jedan od najmoćnijih simbola ljudske rase pretočen je u fenomenalnu sofu koja je osvojila i važne nagrade. Apsolutno svatko tko uđe u vaš dom prokomentirat će ovaj trosjed.
U posljednjih nekoliko godina velik su hit i ‘cloud‘ sofe, meke i udobne poput oblaka. Odnosno, onako kako zamišljamo da su oblaci udobni! Imaju ih brojni poznati, poput Kendall Jenner, Naomi Watts, Justina Biebera, a nastale su s misijom stvaranja najudobnijeg kauča na svijetu, onog u koji ćete jednostavno utonuti.
Dodatno, za stvaranje cozy dnevnog boravka važna je paleta boja. Želite uklopiti tople tonove, poput ugodne smeđe, narančaste ili bijele koja više vuče na žutu, a dodatni element ugode stvorit će elementi od prirodnih materijala, poput drvenog stolića za kavu, košare od bambusa i, svakako, kućnih biljaka. Kod boje je važno napomenuti da ne morate bojati cijele zidove, već samo dodati nekoliko detalja u toplim nijansama.
U malim preinakama za stvaranje cozy dnevnog boravka nemojte zaboraviti na sebe i svoj osobni pečat – postavite vama važne fotografije, dječje radove, možda i poneki DIY element. Trendovi su ipak tu da služe vama, a ne vi njima!
Sponzorirani sadržaj nastao u suradnji Native Ad Studija Hanza Medije i Natuzzija.


Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....