PRVI PUT: MAGENTA 1 TURNIR

VIŠE OD 455 TISUĆA LJUDI GLEDA HT GAMING "Pronađen najbolji igrač FIFA-e 17 na Playstationu 4 Pro u Rijeci"

HT-ov turnir uživo na jutarnji.hr komentirali su Saša Sušec i Ivan Švajhler

Napetih 10 minuta velikog finala između Real Madrida i Real Madrida odredio je u 17. minuti pogodak Karima Benzema za 1:0, a u 56. minuti Ronaldo je pojačao za 2:0. Keylor Navas s obje strane u više je navrata vješto sprečavao puno veći broj pogodaka, anuliravši bravure Realovih zvijezda, no dobar dio utakmice dominirali su domaćini na virtualnom stadionu Santiago Bernabeu. Gosti su se probudili u trećoj trećini, kada je Isco zabio za 2:1, ali vremena za izjednačenje nije bilo dovoljno, jer sedam minuta, plus tri minute produžetka, u desetminutnoj utakmici teče jako brzo. S konačnim rezultatom od 2:1, pobjedu je odnio 18-godišnji Vedran Mazi s otoka Krka.

Tako je izgledao završni ogled Magenta 1 gaming turnira u organizaciji Hrvatskog telekoma u Rijeci, na kojem se doznalo tko od primoraca najbolje igra FIFA-u 17 na PlayStationu 4 Pro. Vedran Mazi, koji je kući otišao s novim modelom PlayStationa 4 Pro, učenik je završnog razreda srednje Turističke škole u Krku.

FIFA-u igram od malih nogu, od svoje sedme godine. Konkurencija je bila dosta jaka, u prvim krugovima možda nešto manje, ali kako je turnir odmicao bilo je sve teže, počevši od četvrtine finale. U samom finalu imao sam dosta sreće, jer i suparnik i ja igramo podjednako dobro – ispričao nam je oduševljeni Mazi koji se za titulu šampiona izborio između 68 natjecatelja, mahom tinejdžera iz Rijeke.

Uz Jutarnji kao medijskog partnera, prije Rijeke turniri Magenta 1 su održani u Splitu i Osijeku, a na portalu jutarnji.hr pogledalo ih je više od 455 tisuća gledatelja. Za turnire u Splitu, Osijeku i Rijeci prijavilo se preko 1200 igrača, a sljedeću subotu održava se posljednji, onaj u Zagrebu. Više od 165 tisuća ljudi pogledalo je na jutarnji.hr finale i polufinale iz Rijeke, koje su uživo komentirali Saša Sušec i Ivan Švajhler.

Turnir je u riječkom Tower centru krenuo u 10 jutro, a nakon šest krugova natjecanja finale se igrao oko 18 sati. Uzbuđeni gameri proveli su cijeli dan za konzolama, dajući sve od sebe, a natjecatelji su odabrani između petstotinjak prijavljenih.

Jeli smo nešto „uz put“, ali nije nikakav problem, jer ovo se samo jednom događa. Ipak, jedva čekam stići kući – rekao nam je Vedran nakon utakmice.

Vedran je veliki ljubitelj nogometa, a navijač je Real Madrida i u „pravom“ životu, tako da mu se izbor kluba na turniru poklopio s nogometnim preferencijama. U domaćoj ligi navija za Rijeku.

Njegov protivnik u finalu, 19-godišnji Mladen Brozović iz Novog Vinodolskog, navija, pak, za Chelsea, a u domaćoj ligi za Hajduk.

Obojica smo odabrali Real Madrid jer je to najbolji klub u igrici – kaže Brozović koji FIFA-u igra već 15 godina. Počeo sam prije nego što sam uopće znao pisati – kaže nam Mladen.

26. travanj 2024 16:02