Navigation toggle
 NIKSA STIPANICEV Cropix
ŽESTOKA BORBA ZA OPSTANAK

VIDEO: Nevjerojatno što sve nisu zabili Šibenik i Gorica! Pogledajte festival promašaja i obrana na Šubićevcu

Ista meta, isto odstojanje! Šibenik i Gorica odigrali su utakmicu s velikim brojem prilika, no bez ijednog gola
Piše: SNObjavljeno: 28. travanj 2025. 21:11

Šibenik - Gorica 0:0

ŠIBENIK: Filipović – Cvek (od 87. Jakoliš), Morrison, Žuta 🟨 – Gržan (od 75. Majić), Kavelj (od 75. Perić), Pozo, Duraković (od 87. Kolega) – Laća - Kulušić (od 63. Božić), Santini

GORICA: Banić - Mikanović (od 77. Majstorović), Steenvoorden, Krizmanić, Sikošek - Pajaziti (od 55. Bralić), Gurlica - Elezi, Halilović, Ndockyt (od 77. Vrzić) - Čuić🟨

Prilike sa susreta pogledajte OVDJE.

Uživo

KRAJ UTAKMICE

90+6. ⚠ Kakav pokušaj Filipovića. Domaći vratar je izašao na zadnji korner i skoro zabio za pobjedu u zadnjim sekundama susreta, no lopta je otišla pokraj gola.

90+1.

Božić se našao sam ispred Banića, no nije se snašao i loše je pucao, te je lopta završila u rukama Banića.

90. 🕖

Igrat će se najmanje pet minuta sudčeve nadokande.

85.

Majstorović je izbio sam pred Filipovića i oba pokušaja je poslao ravno u vratara domaćih.

83. Halilović se odvažio s daljine, no ovaj udarac je završio u rukama Filipovića.

81.

Najbolja prilika utakmice za domaćine. Majić je na rubu šesnaesterca naletio na loptu, no plasirani udarac je završio u bloku Banića.

72. Žuta je poslao odličnu loptu Santiniju koji je ostavio za Laću, a mladi Skradinjanin još jednom nije uspio stići do pogotka na ovom susretu.

67. Još jedan volej na susretu uputio je Laća i bilježi se kao još jedan neprecizan pokušaj.

65. Duraković je iz slobodnjaka ubacio prema Morrisonu, a domaći stoper je glavom prebacio cijeli gol.

60. Čuić je ubacio odlično za Elezija koji nije dobro zahvatio loptu i ona je završila sigurno u rukama Filipovića.

57. Ubacio je Morrison s lijeve strane, no njegov ubačaj su dočekale ruke Banića.

55. 🟨

Prvi žuti karton susreta. Čuić je napravio prekršaj nad Cvekom i požutio.

48. Odlično je Gržan poslao loptu Laći, no Steenvoorden je u zadnji trenutak blokirao pokušaj mladog napadača.

image
NIKSA STIPANICEV Cropix

46. Pokušao je Duraković potegnuti još jednom iz daljine, a lopta se odbila od gostujuću obranu iznad gola.

46. 🕖

Počelo je drugo poluvrijeme u Krešimirovom gradu.

KRAJ PRVOG DIJELA

41. Glavomet između Santinija i Kulušića završio je u rukama Banića.

36. Zatišje na Šubićevcu. Bez ozbiljnije prijetnje s obje strane u drugoj polovici prvog poluvremena.

image
NIKSA STIPANICEV Cropix

25. Pokušao je Čuić s volejem iz okreta, ali pogodio je vanjski dio mreže.

18. Nakon gužve u kaznenom prostoru izbila je lopta do Kavelja koji nije baš najsretnije opalio loptu koja je na kraju otišla van igrališta.

image
NIKSA STIPANICEV Cropix

15. Pokušao je Laća opet kao protiv Lokomotive, no ovaj dalekometni pokušaj je prošao lijevo od gola.

10. Pokušao je Gržan ubaciti, no njegov ubačaj je izgledao više kao udarac i lopta je završila u rukama Banića.

3. Prva prilika susreta. Nakon gužve u šesnaestercu, dobio je Duraković loptu na nekih 30 metara i hrabro opalio, ali iznad gola.

1. 🕖

Počinje utakmica na Šubićevcu.

Najavu pišu: Toni Roić, Davor Trutin

Šibenske nade u ostanak u eliti i dalje su žive. Odlična igra i pobjeda u Kranjčevićevoj nad Lokosima uštrcale su nove količine optimizma uoči još jednih "kvalifikacija", protiv Gorice. Turopoljci su uhvatili pobjednički ritam i odmaglili na velikih +7, ali to ništa ne mijenja na stvari. I jedni i drugi traže traže boda, s tim da su trenutačno Šibenčanima potrebniji.

- S Goricom se znamo jako dobro, ne samo zato što sam ja vodio momčad na početku u sezone. Ruku na srce, u međuvremenu se njihova ekipa dosta i promijenila, doveli su jako velik broj kvalitetnih igrača. Imaju i kvalitetnog trenera Carevića. Nama je svaki bod bitan, igramo na domaćem terenu, očekujem veliku potporu naših navijača da nam pomognu da dođemo do važna tri boda u borbi za ostanak. Učinit ćemo sve da na kraju budemo pobjednici - najavljuje susret trener Narančastih Rajko Vidović.

U tri prethodna dvoboja Velikogoričani imaju dvije pobjede, a jedanput je slavio Šibenik. U sve tri utakmice odlučivale su nijanse, detalji, a takva bi mogla biti i ova posljednja ovosezonska na Šubićevcu. Kao i do sada, utakmica s Goricom posebna je i zbog činjenice da je na gostujućoj klupi Mario Carević, koji je sa Šibenčanima potpisao najveći doseg svoje trenerske karijere, dok na šibenskoj klupi stanuje trener koji je vodio Goricu na početku sezone. U toj trenerskoj inverziji ima igrača koji su profitirali, a jedan od njih je i Ivan Laća.

- Gorica je čvrsta i dobro složena ekipa, otraga igraju obično s petoricom igrača, tako da nas čeka specifična utakmica. Ali, uz naš pravi pristup i podršku navijača možemo doći do nova tri boda. Navijačima mogu poručiti da ćemo se idućih pet kola baciti na glavu i dati svoj maksimum. Karakterni smo, nećemo odustati i imamo se čemu nadati - istaknuo je Laća.

Kada je bilo najpotrebnije, Gorica je prvi put u sezoni spojila tri uzastopne ligaške pobjede (Istra 1961, Osijek, Dinamo) i time se odvojila na sedam bodova prednosti ispred posljednjeg Šibenika kod kojeg gostuje ovoga ponedjeljka. Trijumfom na Šubićevcu sve bi praktički bilo gotovo i turopoljski klub bi se već mogao početi spremati za osmu uzastopnu sezonu u elitnom rangu, ali nogomet je nepredvidljiv i uvijek treba zadržati dozu opreza. S njim, ali i respektom za domaće, kojima samo tri boda održavaju tanku nadu u spas, Velikogoričani i dolaze u drevni Krešimirov grad, gdje su prije dvije godine odigrali jednu od svojih najboljih utakmica ikad i pobjedom 4:0 najavili da će ostati među deset najboljih hrvatskih klubova.

Tada su oni bili pod golemim imperativom jer im je omču oko vrata držao bodovni zaostatak, dok ovaj put sastav trenera Marija Carevića mnogo rasterećeniji može istrčati na Šubićevac jer i osvajanje boda je posve prihvatljiva opcija. Zbog crvenog kartona pravo nastupa nema mladi veznjak Vito Čaić, ali je ozdravio Agon Elezi, tako da Carević ima širok izbor rješenja u svim linijama.

- S ove tri pobjede u nizu momčad se napunila samopouzdanjem, ali mi ćemo biti oprezni u svakoj utakmici do kraja jer svaka nosi neke zamke i moramo biti spremni na odgovor. Svakako je dobro što imamo zalihu bodova, ali sasvim sigurno se ne opuštamo jer znamo da u pet preostalih kola, koliko god se čini malo, ipak ostaje 15 bodova u igri i može biti svega - kazao je Mario Carević.

- Napravili smo dosta veliki korak prema cilju ostanka u ligi, za koji svi dišemo, ali nismo još ništa napravili, dok ga ne osiguramo. Moja momčad je pokazala da se sa svima može nositi i da može svakoga pobijediti, čak i nominalno kvalitetnijeg suparnika i baš zato sam ponosan na njih - potvrđuje strateg Gorice.

- Bit će protiv Šibenika specifična utakmica, svjesni smo što oni žele, ali i spremni na to. Sve momčadi iz donjeg dijela tablice pokazale su da se mogu nositi i s onima koje se bore za prvaka. Mi želimo ponuditi najbolje u svakoj utakmici i vjerujem da možemo pobijediti svaku momčad ove lige - optimist je Carević.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Komentari (0)

Učitavanje komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
28. travanj 2025 21:12