TAUSEEF MUSTAFA Afp
ODLIČAN PLASMAN

Nakon osme medalje Hrvatska među TOP 20 država na svijetu! Najviše odličja ima SAD, ali nije prvi...

Još je pet dana do kraja Olimpijskih igara. Zasad imamo po tri zlata i srebra te dvije bronce...
Piše: HinaObjavljeno: 03. kolovoz 2021. 18:54

U utorak je na Olimpijskim igrama u Tokiju podijeljeno novih 26 kompleta medalja, a među osvajačima je bila i Hrvatska zahvaljujući srebru gimnastičara Tina Srbića na preči.

Svjetski prvak iz Montreala 2017. i srebrni sa SP-a u Stuttgartu dvije godine kasnije, te dvostruki osvajač srebra na europskim prvenstvima (2019, 2020), tako je stigao i do svoje prve olimpijske medalje. Bila je to ujedno i osma hrvatska medalja na OI u Tokiju, pri čemu treće srebro nakon tri zlata i dvije bronce. Srbić je u kvalifikacijama sa sjajnom vježbom, sa startom 6.2 i na kraju ocjenom 14.633 u finale ušao kao trećeplasirani.

Međutim, za finale je pripremao svoju najjaču vježbu sa startom 6.5 najavivši kako ide na sve ili ništa. Rizik se isplatio i sjajnim nastupom stigao je do srebra s ocjenom 14.900. Bolji od njega bio je samo Japanac Daiki Hashimoto koji je bio najbolji i u kvalifikacijama. U finalu je osvojio zlato s ocjenom 15.066, dok je broncu osvojio Rus Nikita Nagornji sa 14.533. Za 19-godišnjeg Japanca drugo je to zlato u Tokiju nakon što je bio najbolji i na višeboju.

Ovako izgleda ljestvica medalja pet dana uoči završetka Olimpijskih igara (prva brojka su osvojena zlata, druga srebra, treća bronce, četvrta ukupni broj medalja):