U FINALU SREDILI LITVU

NA KROVU EUROPE Fantastični Dario Šarić sa 39 poena odveo hrvatske juniore do naslova europskih prvaka

Hrvatska košarkaška reprezentacija osvojila je prvo mjesto na Europskom U-18 prvenstvu u Litvi. U finalnom susretu odabranici Jakše Vulića pobijedili su Litvu 88:76 (22:15, 14:18, 22:20, 30:23).

Ključni igrač utakmice i neosporni MVP prvenstva bio je Dario Šarić koji je u finalu zabio 39 koševa i prvenstvo zaključio s prosjekom od 25 koševa po utakmici. Šarić je u finalu imao i 11 skokova, te četiri asistencije. Dvoznamenkasti broj koševa imali su i Tomislac Gabrić (14), Mislav Brzoja (10) i Dominik Mavra (10). Litvu su predvodili Marius Grigonis sa 17, te Jokubas Gintvainis i Justas Tamulis sa po 15 koševa.

U susretu za treće mjesto juniori Srbije pobijedili su Rusije 66:56 (20:20, 15:13, 17:12, 14:11).

U18: Šarić MVP turnira!

Službeno je 18-godišnji hrvatski krilni centar Dario Šarić proglašen najboljim odnosno najkorisnijim košarkašem Europskoga juniorskog prvenstva u Litvi...

Primio je novi košarkaš španjolskog Bilbao Basketa nagradu nakon što je u finalnom dvoboju Litavcima (88-76 za Hrvatsku) ubacio 39 poena uz 11 skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade.

Turnir je tako završio s prosjecima od 25.6 koševa, 10.1, skoka, 3.3 asistencije, 1.8 osvojenih lopti, 1.6 blokada i 4.1 izgubljene lopte.

Izabran je, naravno, i u najbolju petorku turnira, i to kao jedini hrvatski reprezentativac. Uz njega su izabrana dva srbijanska košarkaša, centar Janković i bek-šuter Radičević, litavsko krilo Grigonis i ruski playmaker Kulagin.

27. travanj 2024 00:40