NEMILOSRDNO GAŽENJE

David Ramos / Getty

Španjolski nogometni prvak Barcelona u susretu je 29. kola Primere na svom Camp Nou deklasirala Getafe sa 6-0 (4-0) i tako povećala prednost ispred drugog Atletica iz Madrida na 11 bodova, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić dvoboj je pratio s klupe za pričuve.

Nevjerojatna je lakoća kojom Barcelona zabija iz igre, a promašuje jedanaesterce.

Naime, protiv Getafea je Barca već u 19. minuti vodila autogolom Juana Rodrigueza i golom Munira El Haddadija, a mogla je još i uvjerljivije da u 11. minuti Lionelu Messiju udarac s bijele toče nije obranio Getafeov vratar Guaita.

Zanimljivo, bio je to rekordni osmi nerealizirani jedanaesterac Barcelone ove sezone, što dosad nije uspjelo nijednoj momčadi u jednoj sezoni Primere.

Messi se za promašeni penal ubrzo iskupio asistiravši Neymaru za 3:0 u 32. minuti, a potom zabivši i sam iz daljine u 40. minuti. Sa rezultatom 4:0 se otišlo na poluvrijeme, a u nastavku su zabili još Neymar (51') i Arda Turan (57').

Barcelona sada ima 75 bodova, drugi Atletico je na 64 uz utakmicu manje, a treći Real Madrid na 60 uz također utakmicu manje. Getafe je 16. sa 27 bodova.