NA KRILIMA ŠEGE

Zagrebaši slomili Švicarce za lijep kraj u skupini

U posljednjoj utakmici skupne faze natjecanja u rukometnoj Ligi prvaka (skupina A), Zagreb Croatia Osiguranje je s 31-28 (16:14) slavilo protiv švicarskog Schauffhausena
 Bruno Konjević/CROPIX

Time su momci Ivice Obrvana potvrdili već ranije osigurano drugo mjesto u skupini, ali su istovremeno stigli do rekordnog 16. boda u Ligi prvaka. Sjajan postotak realizacije šuta imali su rukometaši Zagreba koji su pogodili 70 posto udaraca upućenih prema švicarskim vratima.

Najbolji u tom segmentu bio je Zlatko Horvat s 8 postignutih golova, dok su Marino Marić, David Špiler i Jakov Gojun zabili po pet. Kod gostiju, koji su imali 54-postotnu realizaciju, najefikasniji je bio Aleksandar Stojanović (6). No ipak, junak pobjede ove subote bio je vratar Marin Šego koji je obranio čak 18 lopti za razliku od "kolega" s druge strane koji su u 60 minuta obranili sedam lopti. Podatak koji bi mogao zabrinuti trenera Obrvana su tehničke pogreške kojih je u ovom susretu bilo čak 20.

Uz Barcelonu, Zagreb i Savehof prošao je i Schauffhausen s obzirom da francuski Chambery nije uspio nadoknaditi 44 gola zaostatka u utakmici protiv Bosne. Slavio je Chambery s 40-19, no to nije bilo ni približno dobro za prolaz.. Recimo i da je ždrijeb osmine finala Lige prvaka u utorak, a mogući protivnici Zagreba su poljski Vive Kielce, Ademar Leon, te Metalurg iz Skopja ili slovenski Cimos. Ukoliko Metalurg u nedjelju svlada njemački HSV on će biti treći u bubnju za utakmicu sa Zagrebom.

CO ZAGREB – SCHAFFHAUSEN 31:28 (16:14)

ZAGREB Arena Zagreb. Gledatelja 6.000. Suci: Cohen i Perez (Izrael). Delegat EHF Jug (Slovenija).

CO ZAGREB: Šego, Pešić; Marić 5, Brozović, Stepančić, Kopljar 4, Matulić, Špiler 5, Šebetić, Gojun 5, Štrlek, Horvat 8 (1), J. Valčić 3, Vukić 1 (1), T. Valčić, Kaleb. Trener Ivica Obrvan.

SCHAFFHAUSEN: Vaškevičius, Quadrelli; Kukučka 5, Vrany 1, Gopfert, Graubner 1, Pendić 3 (3), Starczan 1, Stojanović 6, Elezović 2, Schelbert, Jurca 1, Bucher 1, Uršić 5, Tominec 2. Trener Petr Hrahovec.

SEDMERCI: CO Zagreb 2 (2), Schaffhausen 3 (3).

ISKLJUČENJA: CO Zagreb 8 minuta (T. Valčić 3, Kopljar 8, Špiler 24, 58), Schaffhausen 2 minute (Graubner 20).

IGRAČ UTAKMICE: Marin Šego