NEZAUSTAVLJIVI

Čilić u polufinalu Münchena

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je polufinale ATP 250 turnira u Münchenu, pobjedom nad Španjolcem Almagrom 6-4, 6-7(2), 6-2 nakon dva sata i 21 minute igre.
Croatian player Marin Cilic serves to his Russian opponent Igor Andreev during their Monte-Carlo ATP Masters Series Tournament tennis match, on April 13, 2010 in Monaco. AFP PHOTO VALERY HACHE
 AFP

Čilić je bolje otvorio četvrtfinalni meč i iskoristio je svoju jedinu break-loptu u prvom setu, u trećem gemu, što je bilo dovoljno za vodstvo 6-4.

U drugom je setu hrvatski tenisač uspio spasiti četiri break-lopte već u drugom gemu, kasnije još jednu kod zaostatka 4-5, koja je ujedno bila i set lopta za Almagra, ali nije uspio okončati meč u dva seta budući je Španjolac projurio tie-breakom sa 7-2.

U trećem setu Čilić je kod vodstva 2-1 oduzeo servis Almagru, ali do kraja je ponovo pružio Španjolcu priliku za povratak u sedmom gemu, gdje je bio suočen s dvije break-lopte. Obje ih je uspio spasiti i u sljedećem je gemu breaknuo svog protivnika za 6-2.

Čiliću je to bila druga pobjeda protiv Almagra, 36. tenisača svijeta, u njihovom drugom međusobnom meču. Zanimljivo, Čilić je u meču realizirao tri od ukupno pet break-lopti dok je uspio spasiti svih deset prilika za obrat koliko ih je Almagro stvorio.

U polufinalu će Čilićev protivnik biti Cipranin Marcos Baghdatis, 31. igrač ATP ljestvice koji je sa 6-3, 6-4 pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera. Čilić i Baghdatis dosad su igrali samo jednom, ove godine u Miamiju na tvrdoj podlozi, a tada je Međugorac bio uspješniji sa 6-3, 6-4.